Aktualności

23.02.23

Pory roku z mistrzem – przesłuchania

Aktualności

Tradycyjnie z okazji Święta Województwa Kujawsko – Pomorskiego, Filharmonia Pomorska organizuje koncert pt. PORY ROKU Z MISTRZEM z udziałem Orkiestry Kameralnej Capella Bydgostiensis, pod kierownictwem wybitnego skrzypka Jakuba Jakowicza, w dniu 7 czerwca 2023 r. godz. 17.00 w Dworze Artusa w Toruniu.

Do wykonania pragniemy zaprosić utalentowanych uczniów szkół muzycznych z naszego regionu, wyłonionych w drodze przesłuchań, które odbędą się 29 maja 2023 r. w Filharmonii Pomorskiej z udziałem orkiestry.

Zapraszamy do udziału nie tylko młodych skrzypków, ale także instrumentalistów wszystkich specjalności. W programie przesłuchań znajdą się koncerty skrzypcowe Vivaldiego – jedna część dowolnej pory roku do wyboru: 

  • Koncert nr 1 E-dur „Wiosna” („La Primavera”), RV 269 części: Allegro, Largo, Allegro,
  • Koncert nr 2 g-moll „Lato” („LʼEstate”), RV 315 części: Allegro non molto, Adagio e piano – Presto e forte, Presto,
  • Koncert nr 3 F-dur „Jesień” („LʼAutunno”), RV 293 części: Allegro, Adagio molto, Allegro,
  • Koncert nr 4 f-moll „Zima” („LʼInverno”), RV 297 części: Allegro non molto, Largo, Allegro.

Czekamy na zgłoszenia szkół muzycznych z województwa kujawsko-pomorskiego, indywidualne zgłoszenia nie będą rozpatrywane.

Zgłoszenia, na załączonym formularzu, prosimy przesyłać na adres casting@filharmonia.bydgoszcz.pl do 12 maja 2023 roku. Każda ze szkół może wytypować dowolną liczbę uczniów.

Poza udziałem w koncercie wyłonieni w trakcie przesłuchań uczniowie, wezmą udział w warsztatach prowadzonych przez Mistrza Jakuba Jakowicza.

Z doświadczenia widzimy, że inicjatywa Filharmonii adresowana do młodych muzyków, spotyka się z dużym zainteresowaniem, stanowi okazję do występu solowego z orkiestrą, tym samym zmotywuje uczniów do rozwijania talentu i gry na instrumencie.

Zachęcamy do obejrzenia reportażu z zeszłorocznej odsłony tego wydarzenia:

Bilety 24