Klub Melomana

18.12.12

36. spotkanie

Klub Melomana

Grudniowe spotkania kolędowe Klubu Przyjaciół Filharmonii i Klubu Młodego Melomana są zawsze rozśpiewane a w klimat świąteczny wprowadził nas zespół składający się z muzyków Filharmonii, który mieliśmy przyjemność gościć już na jednym spotkaniu – BAROCK QUARTET, kwartet   smyczkowy.

Znakomici instrumentaliści  koncertują  razem  od  ponad 10 lat w  Polsce  i  Europie (m.in. Filharmonia  Narodowa  w  Warszawie, Filharmonia  Narodowa  w  Wilnie, Muzeum – Ermitaż  w Petersburgu, Sztokholm, Helsinki, Ratusz w Lyonie, Hamburg, Edynburg, Londyn, Barcelona). Od 2009 zespół  jest pomysłodawcą i współorganizatorem Festiwalu Muzyki Kameralnej  „Muzyka u Źródeł” w Bydgoszczy, a tworzą go panowie na co dzień pracujący w Orkiestrze Symfonicznej FP, czyli: WOJCIECH KOŁACZYK – skrzypce, DARIUSZ  GROBLEWSKI – skrzypce, ZBIGNIEW    SZCZĘCH   – altówka i MICHAŁ   LITWA – wiolonczela. Barock Quartet zagrał specjalnie dla Klubowiczów kilka kolęd ze zbioru polskiego,  jak i zagranicznego w aranżacji Michała Litwy. Kolejny gość to Grupa Wokalna ANIMI CAUSA zespół artystyczny składający się z młodych ludzi pełnych pasji do muzyki pod kierunek Lidii Gackowskiej działający przy VIII Liceum Ogólnokształcącym w Bydgoszczy. Grupa bierze udział w przeglądach i konkursach muzycznych wojewódzkich i ogólnopolskich. W obecnym składzie  zespół pracuje od września 2012. W tym czasie wystąpił już w oprawie artystycznej miejskiej uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej pod patronatem Prezydenta Miasta Rafała Bruskiego.  W ostatnich tygodniach ANIMI CAUSA przygotowuje się   do rejestracji na płycie CD  utworów  stanowiących  repertuar  zespołu. To miłe spotkanie okrasiła, prócz wspólnego śpiewania kolęd,  oczywiście muzyka na trąbce w kreacji naszego kolegi,  muzyka OSFP i wiernego Klubowicza p. Henryka Drążka.

Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym wspaniałym gościom za przepiękne występy z kolędami i za wprowadzenie nas w magiczny klimat Świąt Bożego Narodzenia.

Bilety 24