Klub Melomana

10.12.14

48. spotkanie

Klub Melomana

W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia, 10 grudnia 2014 o godz. 17 odbyło się tradycyjne, kolędowe spotkanie Klubów Melomana.

Na spotkaniu gościliśmy wykładowców i wyjątkowo utalentowanych   studentów wydziału Wokalno – Aktorskiego Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, którzy pod kierownictwem Małgorzaty Gruszczyńskiej przedstawili nam projekt muzyczny pt. Kolęda, co o niej wiemy? Wystąpili: Tomasz Gumiela – pianista, absolwent, a obecnie wykładowca  Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, który koncertuje jako solista i kameralista zarówno w Polsce jak i za granicą, Magdalena Szuba (sopran), Beata Kraska (sopran), Kamila Korgól (mezzosopran), Agata Demska-Kornaga (mezzosopran), Albert Memeti (tenor) Sławomir  Kowalewski (tenor), Mateusz Eckert (baryton), nad całością projektu czuwała Małgorzata Gruszczyńska znakomita pianistka, klawesynistka i organistka, która pochodzi z Torunia, studiowała w Poznaniu, ale całe swoje życie związała z naszym miastem. Artystka dobrze jest już znana bywalcom Filharmonii, bowiem od 1980 pracowała w naszej Orkiestrze Kameralnej Capella Bydgostiensis. Obecnie jest na emeryturze, jednak z kameralistami aktywnie współpracuje do dziś. W bydgoskiej Akademii Muzycznej od lat pracuje na Wydziale Wokalno-Aktorskim jako akompaniator. Sala kameralna, była wypełniona po brzegi naszymi Klubowiczami. Wykład pani Małgosi na temat historii i pochodzenia kolęd był niezwykle interesujący, wniósł wiele nowych informacji,  a kolędy w wykonaniu studentów wprowadziły słuchaczy w niezwykle w wzruszający, już  świąteczny nastrój. Szczególnie porwała energiczna, wesoła  kolęda w opracowaniu Jana Maklakiewicza  „Za Gwiazdą – Dalej chłopy do tej szopy”. To niezwykle miłe spotkanie okrasiła, prócz wspólnego śpiewania kolęd, muzyka na trąbce w kreacji wiernego Klubowicza p. Henryka Drążka, a młodzi melomani z wielką frajdą przygrywali na perkusjonaliach, potocznie zwanych przeszkadzajkami do wspólnie wykonanych kolęd.

Serdecznie dziękujemy naszym przemiłym Gościom – Pani Małgorzacie Gruszczyńskiej i Studentom bydgoskiej Akademii Muzycznej za piękny, pełen wspaniałych wrażeń występ z kolędami i za wprowadzenie nas w magiczny klimat Świąt Bożego Narodzenia. To spotkanie na pewno zapadnie głęboko w naszej pamięci.  Życzymy młodym i bardzo utalentowanym Śpiewakom wszelkiej pomyślności na studiach i samych wielkich  sukcesów w karierze zawodowej, której będziemy z całego serca kibicować.

Drodzy Klubowicze, Wierni Melomani i Przyjaciele Filharmonii Pomorskiej,
gorąco życzymy wspaniałych Świąt Bożego Narodzeni, spokojnych, pełnych miłości w rodzinnym gronie oraz  szczęśliwego Nowego 2015 Roku! Niechaj pogoda ducha i zdrowie nas nie opuszczają, a  muzyka zawsze będzie z nami! Do zobaczenia 16 stycznia

Bilety 24