Bez kategorii

30.03.15

Ave Maria

Bez kategorii

Zachęcamy gorąco do zapoznania się z kolejnym dokonaniem Orkiestry Kameralnej Filharmonii Pomorskiej i do wysłuchania dziesięciu kompozycji różnych epok ale opartych na tych samych, ważnych słowach modlitwy „Ave Maria”.

Rozpowszechniła się ona w V w. zarówno w Kościele katolickim, jak  i w Cerkwi prawosławnej, a wraz z nią zaczęto tworzyć pierwsze hymny maryjne, powstające  w kręgu zachodnim i syryjskim. Najbardziej bowiem powszechną muzyczną formą Pozdrowienia Anielskiego była i jest nadal pieśń.

Partie solowe na płycie wykonuje sopranistka Barbara Kubiak z Teatru Wielkiego w Poznaniu. Artystka ceniona za największe role operowe występuje również w repertuarze oratoryjnym i koncertowym. Stale współpracuje z największymi polskimi filharmoniami i festiwalami, wykonując wielkie dzieła klasyków światowej literatury muzycznej.

SZANOWNI PAŃSTWO!

KONCERT PROMUJĄCY TĘ WYJĄTKOWĄ PŁYTĘ ODBĘDZIE SIĘ W ŚRODĘ, 5 LISTOPADA 2014r. O GODZ. 19. ZACHĘCAMY DO NABYWANIA PŁYT, NA KTÓRYCH PO KONCERCIE SOLISTKA BARBARA KUBIAK Z PRZYJEMNOŚCIĄ ZŁOŻY AUTOGRAF.

Bilety 24