Bez kategorii

30.03.15

Dyrektor Filharmonii w Alei Autografów

Bez kategorii

W sobotę, 9 listopada, o godz. 15.00 w Bydgoskiej Alei Autografów w ulicy Długiej odsłonięte zostały podpisy trzech kolejnych osób zasłużonych dla Bydgoszczy – wśród nich była Eleonora Harendarska , dyrektor Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy.

Serdecznie gratulujemy Pani Dyrektor!

Ponadto swoje podpisy odsłonili: Jan Kulczyk jeden z najbogatszych Polaków, absolwent VI LO w Bydgoszczy i Zygfryd Żurawski, prezes klubu Lotto-Bydgostia i współwłaściciel PES-y.

„Bydgoskie Autografy” po raz pierwszy odsłonięte zostały w 2007 r. Przedsięwzięcie ma charakter cykliczny. Utrwalone w płaskorzeźbie podpisy znanych bydgoszczan oraz osób związanych w sposób szczególny z naszym miastem, to forma ich docenienia i wpisania na trwałe do annałów Bydgoszczy.

Do tej pory swoich tabliczek na ul. Długiej doczekały się 22 osoby: Irena Szewińska, Rafał Blechacz, Zbigniew Boniek, Jerzy Hoffman, Adam Sowa, Lech Wałęsa, Tomasz Gollob, Kazimierz Karabasz, Edmund Obiała, Katarzyna Popowa-Zydroń, Irena Santor, Radosław Sikorski, Janusz Zemke, Marek Harat, Andrzej Maleszka, Zbigniew Nowek, Jerzy Derenda, gen. bryg. Zygmunt Duleba i kpt. Bronisław Radliński, Leonard Pietraszak, Robert Sycz i Małgorzata Czajkowska-Malinowska.

Bilety 24