Klub Melomana

05.03.07

1. spotkanie

Klub Melomana

W poniedziałek, 5 marca 2007 odbyło się w foyer pierwsze spotkanie wiernych bywalców naszej Filharmonii, pragnących zrzeszyć się w Klubie Przyjaciół Filharmonii Pomorskiej.


Powołując do życia ten Klub, mamy nadzieję, że sama inicjatywa spotkań w gronie osób kochających muzykę przyczyni się do bliższego poznania, wymiany wrażeń wynoszonych z koncertów, że będzie wreszcie okazją do rozmów z artystami, goszczącymi na naszej estradzie. Chcemy również w ten sposób wyrazić naszym wiernym Melomanom swą wdzięczność za stałą obecność na koncertach, za to, że w ogromnym zalewie komercyjnych ofert wybierają właśnie naszą. Te spotkania prawdziwych miłośników muzyki, być może, zaowocują nowymi pomysłami, a z pewnością sprawią, że w Filharmonii Pomorskiej będą czuli się jak w domu dobrych przyjaciół.

Pierwsze spotkanie Klubu odbyło się w wyjątkowo serdecznej atmosferze przy kawie i wybornych ciasteczkach ufundowanych przez Pana Adama Sowę. Gorąco dziękujemy Szefowi tej najbardziej renomowanej w Regionie cukierni za włączenie się w to przedsięwzięcie.

Przybyło 46 osób, co świadczy o tym, że Filharmonia ma wielu sympatyków, a pomysł utworzenia Klubu jest jak najbardziej trafiony i wychodzi na przeciw oczekiwaniom miłośników muzyki. Owocem spotkania jest z pewnością zacieśnienie więzi nowych członków Klubu. Wyrazili oni pragnienie, aby podzielić się swoją pasją muzyczną, zwłaszcza z młodymi ludźmi, którzy z powodu zabiegania i współczesnego stylu życia nie mieli jeszcze okazji rozsmakować się koncertami w Filharmonii. Mamy nadzieję, że grono Przyjaciół Filharmonii będzie nieustannie się powiększać, a także będzie przybywać tych, którzy zafascynują się dziełami wielkich kompozytorów i wykonaniami znakomitych wirtuozów, których często u nas gościmy.

Dotychczas swoje członkowstwo zadeklarowali:
1. Iwicka Aniela, 2. Iwicki Andrzej, 3. Śniegocka Dobrochna, 4. Śniegocki Jacek, 5. Marcinkowska Urszula, 6. Marcinkowski Bronisław, 7. Latoś Grzegorz, 8. Spyra Teresa, 9. Spyra Stanisław, 10. Owczarek Józef, 11. Owczarek Krystyna, 12. Góralczyk Anna, 13. Sobieszczyk Renata, 14. Krakowski Zbigniew, 15. Kusiewicz Irena, 16. Słomińska Jolanta, 17. Muchowska Krystyna, 18. Wolańska Barbara, 19. Wolański Ryszard, 20. Głowacka Ewa, 21. Olszewska Renata, 22. Zgoda Barbara, 23. Król Henryka, 24. Kłaput Tadeusz, 25. Przeperski Romuald, 26. Gorczyca Jan, 27. Żura Agnieszka, 28. Spinek Krystyna, 29. Cerkaska Bożena, 30. Kołaczyk Kazimierz, 31. Stasik Lechosław, 32. Zalesiak Teresa, 33. Hellsten Renata, 34. Kołaczyk Halina, 35. Nurkiewicz Regina, 36. Nurkiewicz Kazimierz, 37. Sitkiewicz Małgorzata, 38. Bonisławski Jan, 39. Drążek Henryk, 40. Bąk Bożena, 41. Bąk Roman, 42. Górna Krystyna, 43. Lewandowska Krystyna, 44. Robaszewska Urszula, 45. Gębska Irena, 46. Małek Elżbieta.

Mariola Grochowina

Bilety 24