Wydarzenie

Jadwiga Rappé

2006-11-03
filharmonia

03.11.06 (pt.)

Szanowni Państwo,
z przykrością informujemy, że z powodu choroby śpiewaczki Jadwigi Rappé, koncert zaplanowany na piątek, 3 listopada 2006 odbędzie się w innym terminie. Datę koncertu podamy w stosownym czasie. W związku z powyższym Kasa biletowa FP zwraca pieniądze za zakupione już bilety na koncert 3 listopada br.

Warszawa, 27.10.06

Drodzy Melomani, Szanowna Dyrekcjo i Orkiestro Filharmonii Pomorskiej,

Z wielkim żalem i rozterką w sercu musiałam dzisiaj podjąć decyzję o odwołaniu mojego najbliższego koncertu w Bydgoszczy. Dla każdego artysty tego typu postanowienie jest ostatecznością i zawsze jest poprzedzone głęboką analizą sytuacji i wielkim stresem, bo zdajemy sobie sprawę, że nasze działania wiążą się ze skomplikowaną machiną organizacyjną, i, co najważniejsze, oczekiwaniami naszych słuchaczy. Do tej pory, w ciągu 26-ciu lat i około 2000 występów podobna sytuacja przydarzyła mi się zaledwie 4 razy.

Ten koncert, na który bardzo się cieszyłam i na który wszyscy bardzo czekaliśmy, miał być szczególny z wielu względów: miałam wystąpić w nowym dla publiczności repertuarze, u boku mojego Profesora, wielkiego Artysty, którego niesłychanie szanuję, razem ze świetnym Kolegą, Arturem Stefanowiczem oraz bardzo cenionym przeze mnie Dyrygentem, Jackiem Błaszczykiem i z Orkiestrą Filharmonii Pomorskiej, z którą wielokrotnie wspólnie i z sukcesami muzykowaliśmy.

Dodam, że w ostatnich latach Bydgoszcz jest mi szczególnie bliska z uwagi na mój udział w pracach związanych z Konkursem Pieśni im. I.J. Paderewskiego.

Niestety, dziś rano lekarz zdecydował, że absolutnie muszę się poddać rygorowi dwutygodniowej przerwy w wyjazdach i wszelkiej działalności.

Przepraszam Państwa za sprawiony zawód i pozostaję z nadzieją, że uda nam się w niedalekiej przyszłości spotkać i przeżyć wspólnie wspaniałe chwile w świecie muzyki.

Jadwiga Rappé

Bilety 24