Wydarzenie

57. Od brzuszka od uszka maluszka

edukacja

23.03.14 (niedz.)

śmieszne zwierzątka grają na instrumentach: na trąbce, flecie i bębnie

Wykonawcy:

Dorota Borowicz prowadzenie
Jan Wezner instrumenty perkusyjne
Tomasz Skruszewicz instrumenty perkusyjne
Monika Cieślik instrumenty perkusyjne
Bartłomiej Wezner fortepian

Repertuar:

W programie m.in.: Mark Ford – Stubernic, Jasmin Kolberg – Libertango (Piazzolla/Sammut) on Marimba, Jan Sebastian Bach – Jesus bleibet meine Freude z Kantaty BWV 147, George Hamilton Green – Log Cabin Blues

Koncert dla niemowląt, małych dzieci oraz kobiet w ciąży

Uprzejmie informujemy, że koncert w Fundacji ‘Wiarak” z przyczyn od nas niezależnych został odwołany. Należność za zakupione bilety można odebrać w kasie Filharmonii.

Bohaterem 57. koncertu cyklu Od brzuszka do uszka maluszka będzie rytm. Można wysunąć tezę, że nasza komunikacja z dzieckiem zbudowana jest na rytmie. Przecież pierwszym, co usłyszało był rytm wygrywany przez serce mamy. Zwrotnym komunikatem z jego świata dla rodziców było głośne bicie małego serduszka. A później rytmu jest coraz więcej. Prosty odnajdziemy w spokojnym oddechu, kołysaniu, a złożony choćby wtedy, gdy dziecko stawia pierwsze kroki. Wówczas odnajdziemy synkopy, triole, przebiegi szesnastkowe… Na tym koncercie wspólnie wkroczymy w barwny świat najliczniejszej z grup instrumentów, grupy perkusyjnej. Na nich wspaniali muzycy zagrają różnorodne rytmy, zapraszając nas do wspólnego tworzenia. Sprawią że zarówno mali, jak i duzi, staną się wielkimi artystami.

Bilety 24