Wydarzenie

Akademia Pana Kleksa

filharmonia

05.12.21 (niedz.) godz. 17.00

Wykonawcy:

Orkiestra Kameralna Capella Bydgostiensis
Adam Lemańczyk aranżacje, kierownictwo artystyczne, fortepian
Tadeusz Seibert śpiew
Maciej Olesiński gitara
Mateusz Krawczyk perkusja
Bartosz Werachowski gitara basowa
Jacek Pawlewski prowadzenie
chłopcy z Dziecięcej Grupy Wokalnej z Pałacu Młodzieży oraz z Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska
Patrycja Cywińska-Gacka, Izabela Cywińska-Łomżyńska przygotowanie

Repertuar:

piosenki z kultowego filmu w nowych aranżacjach
m.in.: Witajcie w naszej bajce, Jak rozmawiać trzeba z psem, Kaczka dziwaczka, Ballada Alladyna

 

 

Ten koncert to specjalny Mikołajkowy prezent muzyczny dla publiczności wielopokoleniowej, czyli dla tych, którzy wpierw wychowali się na książce „Akademia pana Kleksa” Jana Brzechwy, wydanej w 1946, po czym na kanwie książki nakręcony został 2-częściowy film Krzysztofa Gradowskiego z muzyką Andrzeja Korzyńskiego, a w 2007 Teatr „Roma” wystawił musical.

Dorosłym słuchaczom koncert przywoła wspomnienia z lat dorastania, a młodszych zaprosi do świata fantazji, w którym żyli ich rodzice. Aranżacji przebojowych piosenek dokonał Adam Lemańczyk, artysta ściśle współpracujący z Filharmonią Pomorską, absolwent i wykładowca Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

W roli wokalisty wystąpi Tadeusz Seibert, finalista X edycji Voice of Poland, który również ukończył bydgoską uczelnię muzyczną. Zaśpiewają chłopcy z Dziecięcej Grupy Wokalnej Pałacu Młodzieży, którą kieruje Patrycja Cywińska-Gacka, współpracująca z Operą Nova, oraz chłopcy z „Ziemi Bydgoskiej”, przygotowani przez Izabelę Cywińską-Łomżyńską (także działającą w Operze Nova). Z kameralistami zagrają instrumentaliści – absolwenci Wydziału Dyrygentury, Jazzu i Edukacji Muzycznej bydgoskiej Akademii.

Fotorelacja

Bilety 24