Wydarzenie

Ferie w filharmonii – Muzyczne hity z bajek dla dzieci i dorosłych

2009-02-23
filharmonia

23.02.09 (pon.)

Wykonawcy:

Jazz Big Band`75 z Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy
Piotr Dąbrowski kierownictwo muzyczne, aranżacja
Adriana Kortas, Wiesław Kowalski prowadzenie

Repertuar:

melodie i piosenki z popularnych filmów animowanych

dzieci

Nie zapomnieliśmy o tych naszych najmłodszych słuchaczach, którzy będą odpoczywać – po zmaganiach z I semestrem – w murach miasta, w świetlicach swych szkół, przygarnięci przez domy kultury bądź inne, podobne ośrodki. I tym razem postaramy się nikogo nie zawieść. A warto do nas się wybrać w to lutowe przedpołudnie, bowiem przygotowany został specjalny program dla różnych pokoleń, ale wychowanych na tych samych “kreskówkach” czy filmach animowanych i dla dzieci, i dla dorosłych, po prostu – proponujemy koncerty dla każdego odbiorcy!

Jazz Big Band’75 istnieje już 34 lata! Tworzą go najlepsi muzycy pracowni wokalno-instrumentalnej Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy. W zespole grali m. in. tak znani obecnie muzycy, jak pianista Krzysztof Herdzin, klarnecista Wojtek Mrozek czy perkusista Karol Szymanowski. Na repertuar zespołu składają się aranżacje standardów jazzu, szeroko pojętej muzyki rozrywkowej, a także filmowej. Zespół wielokrotnie koncertował na scenach polskich i zagranicznych, bierze udział w konkursach bigbandowych, zdobywając nagrody i wyróżnienia. Big Band prowadzi od kilku lat, notabene świetny pianista oraz aranżer, Piotr Dąbrowski, absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie dyrygentury Andrzeja Zubka. Obecnie jest także asystentem na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego. W świat muzyki filmowej wprowadzi nas Wiesław Kowalski. Ukończył słupskie WSP oraz Studia Wokalno-Aktorskie Danuty Baduszkowej w Gdyni. Pracował w Teatrze Dramatycznym w Elblągu oraz Teatrze Polskim w Bydgoszczy. Obecnie współpracuje m.in. z Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu. Ma na swoim koncie ponad 60 ról teatralnych. Zajmuje się także krytyką teatralną, publikuje wywiady z ludźmi kultury i sztuki, prowadzi warsztaty teatralne w Pałacu Młodzieży i szkołach, jest redaktorem naczelnym wortalu internetowego Teatru bydgoskiego.

Usłyszymy hitowe melodie i piosenki z kultowych już bajek i filmów animowanych, tytuły mówią wszystko: Ferdynand Wspaniały, Różowa pantera, Piękna i Bestia (śpiew – Paulina Mączka), Hakuna Matata z Króla lwa, All Star ze Shreka czy Marchewkowe pole (śpiew – Michał Maciudziński).

Nie masz pomysłu na ferie? – zapraszamy do nas! A tego niedowiarka, który głosi, że w Filharmonii musi być nudnawo i drętwo szczególnie zachęcamy, aby nas odwiedził w poniedziałek 23 lutego, na pewno zmieni zdanie…

Ceny biletów:
normalne 15zł
ulgowe 10zł
dla grup zorganizowanych 8zł

KONKURS

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie literacko-plastycznym przygotowanym specjalnie dla naszych najmłodszych melomanów. W konkursie mogą brać udział dzieci uczestniczące w koncercie.
Tematem konkursu są “Ferie w Filharmonii”. Prace można przygotować w dwóch kategoriach:
– plastycznej (wykonana dowolną techniką),
– literackiej (wiersz lub tekst własny do melodii z filmowej wersji baśni).

Dla zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.
Najlepszą pracę plastyczną wykorzystamy do zaprojektowania plakatu na przyszłoroczny koncert na ferie. Wyróżnione prace plastyczne zostaną wyeksponowane w holu kasowym oraz zostaną umieszczone na stronie internetowej.
Najlepsze prace literackie zostaną zaprezentowane z estrady podczas koncertów “Ferie w Filharmonii”, a wszystkie wyróżnione będą umieszczone na stronie internetowej. Autorów tych prac Radio PiK zaprosi do udziału w audycji “Radio Dzieciom”.
Termin nadsyłania prac konkursowych upływa 19 lutego 2009.

Kontakt:
Dział Organizacji, Promocji i Reklamy
Filharmonia Pomorska
ul. Andrzeja Szwalbego 6
tel. 052 321 25 50
e-mail: promocja@filharmonia.bydgoszcz.pl

ortis
kiwanis
BS
asmarket
broker
gazownia

patronat radiopik

Bilety 24