Wydarzenie

Gala rosyjskiej muzyki

2008-06-25
filharmonia

25.06.08 (śr.)

Wykonawcy:

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej
Tadeusz Wojciechowski
 dyrygent
Izabela Matuła sopran
Joanna Dobrakowska mezzosopran
Patryk Rymanowski bas
Urszula Guźlecka prowadzenie

Repertuar:

arie, duet i sceny z oper:
„Eugeniusz Oniegin”, „Dama Pikowa”, „Jolanta” Czajkowskiego, „Kniaź Igor” Borodina, „Sadko” Rimskiego- Korsakowa, „Borys Godunow” Musorgskiego

Koncert organizowany we współpracy z Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego.

centrumpenderecki
Galeria

Godne, najwyższej klasy zakończenie pracowitego sezonu 2007/2008 symfoników bydgoskich: wielkie dzieła, duży aparat wykonawczy, trio utalentowanych solistów śpiewaków młodego pokolenia, laureatów konkursów wokalnych, uczestników „Spotkania Mistrza XX wieku z młodymi artystami XXI wieku” w 2007 roku, które poprowadziła Maestra Helena Łazarska z Krakowa, ceniona w szerokim świecie świetna pedagog, o której mówi się, że ma „szczęśliwą” rękę do talentów wokalnych. W ich wykonaniu usłyszymy reprezentacyjne, piękne arie koncertowe i duety z oper Czajkowskiego, Borodina, Rimskiego-Korsakowa i Musorgskiego, zaś symfonicy zagrają słynne, popisowe utwory orkiestrowe, jak np. Tańce połowieckie czy Kaprys hiszpański. Po prostu wyborna uczta duchowa, która jest również naszym gorącym podziękowaniem dla Melomanów za ich wierność naszej Muzyce i stałą obecność w salach koncertowych bydgoskiej Filharmonii.

Życzymy cudownych, pełnych słońca i relaksu wakacji, i zapraszamy ponownie w sierpniu, a potem we wrześniu na kolejny 46. Bydgoski Festiwal Muzyczny.

Ceny biletów: od 15zł do 28zł

Bilety 24