Wydarzenie

Hommage a Blues Brothers

filharmonia

27.05.22 (pt.) godz. 19.00

Wykonawcy:

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej
Sławomir Chrzanowski  dyrygent
Jolanta Szczepaniak śpiew
Zbigniew Zamachowski śpiew
Maciej Miecznikowski śpiew
Artur Jurek fortepian, instrumenty elektroniczne / hammond
Krzysztof Paul gitara
Piotr Lemańczyk gitara basowa
Roman Ślefarski perkusja

Repertuar:

utwory z filmu „Blues Brothers” (aranżacja Wiesław Świderski)

Urok tanich drani, oldskulowy styl nie do podrobienia, niewyczerpana energia i zaraźliwy optymizm, którego tytułowym braciom nie brakuje, choć wciąż pakują się w tarapaty – oto tajemnica sukcesu The Blues Brothers. 

Kto nie tańczył choć raz do Everybody Needs Somebody to Love, piosenki, z której przesłaniem trudno się nie zgodzić? Kto nie słyszał nigdy uporczywego i odrobinę złowieszczego ostinata gitary i fortepianu, najbardziej charakterystycznego motywu z Blues Brothers?

Te i inne przeboje w obowiązkowych czarnych okularach, kapeluszach i białych skarpetkach do garniturów wykonają Zbigniew Zamachowski i Maciej Miecznikowski. Do męskiego duetu dołączy Jolanta Szczepaniak. Zamachowski, szerokiej publiczności znany jako aktor, był wielokrotnie doceniany i nagradzany za talent wokalny. Piosenkarz Maciej Miecznikowski poczuciem humoru i dystansem do świata i samego siebie dorównuje braciom Blues. Jolanta Szczepaniak jest prawdziwą osobowością polskiego jazzu i soulu.

Doborowa obsada i charakteryzująca się radością muzyka gwarantują, że po koncercie będziemy nucić bluesowe przeboje przez wiele dni.

Bilety 24