Wydarzenie

Koncert dla małych melomanów

2012-09-23
filharmonia

23.09.12 (niedz.)

Wykonawcy:

Dorota Borowicz prelekcja
Kwartet akordeonowy w składzie:
Kacper Chabrowski
Stanisław Miłek
Maciej Drapiński
Ryszard Lubieniecki
Orkiestra „Campanella” z Zespołu Szkół w Cekcynie
Anna i Adam Filipscy, kierownictwo
Para tańca towarzyskiego
Natalia Jerka i Bartłomiej Stawicki

Repertuar:

w programie m.in.: Muzyka filmowa, bajkowa i taneczna
Zbigniew Preisner – Craven Leaves, Talking Colin to the Garden, Happily Even After z filmu Tajemniczy ogród, melodia popularna – La nova cucaracha, George Weiss – Can`t help falling in Love, Henry Mancini – Różowa pantera, The Beatles – All My Loving, Nino Rota – Ojciec chrzestny, Yann Tiersen – J’y suis jamais allé, L’Autre Valse d’Amélie, A quai z filmu Amelia, Sting – Fields of Gold, Vangelis – Chariots of Fire, Gerardo Matos Rodriguez – La cumparsita

Bilety:

Bilety do nabycia na: www.ebilet.pl
oraz w kasie biletowej FP

W WAKACYJNYCH RYTMACH

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zapraszamy na koncert zamykający sezon artystyczny i edukacyjny 2011/2012 w bydgoskiej Filharmonii. Specjalnie dla Małych Melomanów na finał zagra Kwartet akordeonowy w składzie: Kacper Chabrowski, Stanisław Miłek, Maciej Drapiński, Ryszard Lubieniecki oraz Orkiestra Campanella, która działa przy Zespole Szkół w Cekcynie. Skupia uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, szkół średnich oraz studentów z terenu gminy Cekcyn i powiatu tucholskiego. Od września 1985 orkiestrę prowadzą Anna i Adam Filipscy. Instrumentarium orkiestry tworzą: mandoliny, banjo, akordeony, gitary akustyczne, gitara basowa, fortepian, elektroniczne instrumenty klawiszowe, flet prosty, dzwonki, trąbka, saksofon altowy, instrumenty perkusyjne i perkusja.

Repertuar Campanelli obejmuje m.in. muzykę filmową, klasyczną, taneczną, jazzową i popularną. Dotychczas Campanella nagrała cztery płyty, w tym jedną z kolędami. W przygotowaniu jest monografia pt. Campanella z Borów Tucholskich napisana przez Alinę i Kazimierza Wajdów, która zostanie wydana wraz z czwartą płytą. Orkiestra zdobyła wiele nagród i wyróżnień, m. in.: Puchar Kuratora Oświaty w Bydgoszczy, I miejsce w Juwenaliach Muzycznych, Puchar Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Orkiestra Campanella jest pomysłodawcą i współorganizatorem Międzynarodowych Festiwali Muzycznych, które odbywają się w Cekcynie od 2000. Za szczególnie cenne doświadczenia należy uznać wspólne koncerty z mistrzem oboju – Tytusem Wojnowiczem, koncert dla Janusza Stokłosy podczas debaty nt: „Kultura i edukacja w Unii Europejskiej”, support koncertu Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza oraz wspólny koncert z Marylą Rodowicz podczas 44. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 2007. Niepowtarzalnym przeżyciem są również wyjazdy zagraniczne – zespół koncertował na Litwie, Ukrainie, w Niemczech, w Grecji, w Belgii. Campanelli towarzyszyć będą soliści i para tańca towarzyskiego Natalia Jerka i Bartłomiej Stawicki. Gorąco zapraszamy.

Bilety 24