Wydarzenie

Koncert finałowy pt. „Oscar za Kolberga”

filharmonia

23.06.14 (pon.)

Sylwetka mężczyzny, trzymającego w dłoniach klarnet

Wykonawcy:

Orkiestra Kameralna FP Capella Bydgostiensis
Orkiestra Wojskowa z Torunia
Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska
Zespół Pieśni i Tańca Płomienie z MDK nr 4
Kapela OldNova
Zespół Swojacy z Baruchowa
Teatr Tańca GEST z WOKiS
Katarzyna Nowaczewska fortepian
Beata Bobińska sopran
Anna Merder prowadzenie

Repertuar:

Kilar – Orawa,
Moniuszko – Mazur z opery Straszny Dwór,
Kolberg – Mazurki
W programie tańce narodowe: polonez, mazur, kujawiak, oberek i krakowiak,
tańce ludowe z terenów Kujaw, Łowicza, Lublina, Przeworska, Górali Żywieckich,
piosenki i przyśpiewki min. Oj Tobie, Karczmareczka, Oj chmielu chmielu

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach programu “Kolberg 2014 – Promesa” realizowany przez IMIT.

logo_mkidn_01_cmyk

Zapraszamy na wielkie wydarzenie i podsumowanie – Koncert Finałowy projektu OSCAR za Kolberga, realizowanego przez Filharmonię Pomorską w ramach programu MKiDN “Kolberg 2014 – Promesa”. Koncert dedykowany jest dla każdego: dla dziecka jak również dla dorosłego, realizowany w formie, barwnego, multimedialnego widowiska taneczno-muzycznego, połączy tradycję z nowoczesnością, tworzony we współpracy z wielopokoleniowym środowiskiem twórczym oraz nowoczesnymi formami teatralno-tanecznymi i multimediami. Złożą się na niego zarówno elementy folkloru rekonstruowanego (piosenki, przyśpiewki, muzyka instrumentalna, tańce) w wykonaniu zespołów ludowych, jak i nowoczesne prezentacje taneczne i muzyczne inspirowane folklorem tradycyjnym.

Nie zabraknie też kompozycji Oskara Kolberga, polskiego etnografa, folklorysty i kompozytora, którego 200. rocznicę urodzin obchodzimy w roku bieżącym. Na estradzie sali koncertowej Orkiestra Kameralna FP Capella Bydgostiensis, Orkiestra Wojskowa z Torunia, Zespół Pieśni i Tańca “Ziemia Bydgoska”, Zespół Pieśni i Tańca “Płomienie” z MDK nr 4, Kapela OldNova, Teatr Tańca GEST z WOKiS, Zespół SWOJACY z Baruchowa, Katarzyna Nowaczewska-Manthey – fortepian, Beata Bobińska – sopran. W programie m.in.:Kilar – Orawa, Moniuszko – Mazur z opery Straszny Dwór, Oskar Kolberg – Mazurki, Mikołaj Kleofas Ogiński – Polonez Pożegnanie Ojczyzny, tańce narodowe: polonez, mazur, kujawiak, oberek i krakowiak, tańce ludowe z terenów Kujaw, Łowicza, Lublina, Przeworska, Górali Żywieckich, piosenki i przyśpiewki min. Oj Tobie, Karczmareczka, Oj chmielu chmielu.

Zapraszamy serdecznie 23 czerwca, poniedziałek na godz. 17.00 do Bydgoskiej Filharmonii.

Bilety 24