Wydarzenie

Koncert kolęd „Hej kolęda, kolęda” – odwołany!

2012-01-13
filharmonia

13.01.12 (pt.)

Wykonawcy:

Chór Akademicki Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy
Agnieszka Sowa dyrygent
Joanna Derenda-Łukasik, fortepian
Kwintet dęty TRIUMPHAL BRASS QUINTET
Janusz Bobiński trąbka
Tomasz Gluska trąbka
Jarosław Klekotko waltornia
Paweł Kalicki puzon
Robert Bartoszewicz tuba
Grzegorz Sikorski, Jacek Kwaśniak instrumenty perkusyjne
Anna Merder prowadzenie

Repertuar:

w programie kolędy i pastorałki m.in.:
Bóg sie rodzi, Dzisiaj w Betlejem, Przybieżeli do Betlejem, Pójdźmy wszyscy, Z narodzenia Pana, Cicha noc, W żłobie leży, Gdy śliczna Panna, Zaśnij Dziecino, Narodził się Jezus, Nad Betlejem w ciemną noc, Joy to the World, We wish you, Deck the halls.

Uprzejmie informujemy, że koncert z przyczyn od nas niezależnych został odwołany.  Należność za zakupione bilety można odebrać w kasie Filharmonii.

Kolejny koncert z kolędami, ale tym razem wyłącznie polskimi, które zaśpiewa nam Chór Akademicki Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego. Chór od 2007 pracuje pod kierunkiem Agnieszki Sowy, ale tradycja chóralna uczelni sięga lat 70. Chór skupia w swym gronie studentów, absolwentów UTP jak i innych uczelni bydgoskich. Wszystkich łączy pasja twórczej działalności i pełne poświęcenia umiłowanie muzyki. Dotychczas zespół wystąpił ponad trzydzieści razy, uświetniając ważne uroczystości zarówno macierzystej uczelni, jak i miasta. Rozśpiewana brać UTP pod opieką A. Sowy cały czas się rozwija i zdobyła już wiele I i II nagród prestiżowych konkursów, m.in. w czeskim Ołomuńcu, w Rzeszowie czy ostatni laur zdobyty w Łodzi. Agnieszka Sowa jest absolwentką Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Laureatka trzeciej nagrody w konkursie ogólnopolskim dyrygentów chóralnych w Poznaniu swoje zawodowe plany związała z Bydgoszczą, gdzie podjęła pracę w Zespole Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina. W tejże szkole założyła i prowadzi chór dziecięcy Rubinki, prowadzi również zajęcia z emisji głosu w bydgoskim Teatrze Polskim. Śpiewakom towarzyszyć będzie muzyka dęta, w wykonaniu bydgoskiego Triumphal Brass Quintetu. Zespół powstał w 2001 i tworzą go muzycy Opery Nova i Filharmonii Pomorskiej. Quintet posiada w swym bogatym repertuarze utwory doby renesansu, baroku, klasycyzmu, romantyzmu, a także muzyki współczesnej, rozrywkowej i filmowej.

chor_bydgoszcz
kumerowka
Bilety 24