Wydarzenie

Hej, w Dzień Narodzenia – koncert kolęd

filharmonia

10.12.21 (pt.) godz. 19.00

Wykonawcy:

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej
Tomasz Szymuś dyrygent
Chór PZSM w Bydgoszczy Rubinki
Agnieszka Sowa przygotowanie
Mała Formacja Chóralna
Izabela Cywińska-Łomżyńska przygotowanie
młodzi soliści wyłonieni w castingu:
Alicja Deicka
Julia Kamińska
Daria Kobierecka
Aleksandra Kortas
Patrycja Michałowicz

Repertuar:

polskie kolędy w aranżacji Krzysztofa Herdzina, Adama Lemańczyka i Tomasza Szymusia

W związku z nowymi obostrzeniami pandemicznymi, przed wejściem na koncert bileterzy będą prosić Państwa o dobrowolne okazanie certyfikatu szczepień przeciw COVID19.

Tradycyjne koncerty z kolędami przygotują duchowo do nadchodzącego Bożego Narodzenia. W radosną, świąteczną atmosferę wprowadzą profesjonalne, cenione chóry dziecięce z Bydgoszczy oraz młodzi soliści, którzy popiszą się swym wokalnym talentem.

Chór „Rubinki” PZSM powstał w 1999, śpiewają w nim uczniowie, pracujący pod kierunkiem utytułowanej dyrygentki Agnieszki Sowy.

Mała Formacja Chóralna, skupiająca dzieci w wieku od 10 do 16 lat, powstała w 2014 i działa pod opieką Izabeli Cywińskiej-Łomżyńskiej, związanej z Zespołem Pieśni i Tańca „Ziemia Bydgoska” i stale współpracującej z Operą Nova w Bydgoszczy.

Koncertem zadyryguje Tomasz Szymuś, kompozytor, aranżer, pedagog, znany m.in. z prowadzenia orkiestr festiwalowych czy „Tańca z gwiazdami” oraz własnego zespołu – „Tomasz Szymuś Orkiestra”.

Tytułowa kolęda “Hej, w dzień Narodzenia”, której autorzy – tekstu i melodii – pozostają nieznani, pochodzi z początku XVIII w.

Fotorelacja

Bilety 24