Wydarzenie

Koncert mikołajkowy

2010-12-05
filharmonia

05.12.10 (niedz.)

Wykonawcy:

Orkiestra Kameralna Capella Bydgostiensis
Mirosław Jacek Błaszczyk dyrygent
Małgorzata Długosz sopran
Marek Andrysek akordeon
Zdzisław Pruss prowadzenie

Repertuar:

Gade – Tango Jalousie, Piazzolla – Tanga, arie operetkowe m.in. Lehár – aria Giuditty z operetki Giuditta, Lehár – czardasz „Kiedy skrzypki grają” z operetki Cygańska miłość oraz dzieła Chaczaturiana i utwory The Beatles

sowa_braz 
Po koncercie Cukiernia Adama Sowy zaprasza słuchaczy koncertu do foyer na poczęstunek.

Ten sympatyczny koncert, który od kilku lat odbywa się w samo południe w pierwszą niedzielę grudnia, cieszy właściwie wszystkim: dogodnym dla każdego terminem, atrakcyjnym programem, doborowym gronem wykonawców i że do świąt coraz bliżej, i że wczoraj było święto  Barbary, a jutro będzie Dzień Świętego Mikołaja. Same przyjemności, a na osłodę, jakby było tych dobroci za mało, delicje z Cukierni Adama Sowy, które zaspokoją najbardziej wybredne podniebienia.

Zaś o strawę duchową zadbają cenieni polscy artyści. Kameralistów poprowadzi popularny i lubiany w Bydgoszczy dyrygent, którego kreacje zawsze są przyjmowane z uznaniem, mianowicie Mirosław Jacek Błaszczyk, dyrektor artystyczny Filharmonii Śląskiej. Arie operetkowe usłyszymy w interpretacji Małgorzaty Długosz. Partie akordeonowe w Tangach Piazzolli wykona znany artysta średniej generacji z Katowic, wysoko ceniony w kraju i za granicą – Marek Andrysek. Natomiast dobrym słowem i przednim dowcipem koncert mikołajkowy okrasi niezrównany w takich klimatach muzycznych – Zdzisław Pruss, poeta, satyryk, publicysta.

Bilety 24