Wydarzenie

Koncert sylwestrowy z muzyką filmową

Filharmonia

30.12.21 (czw.) godz. 17.00

Wykonawcy:

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej
Bassem Akiki dyrygent
Edyta Krzemień śpiew
Damian Aleksander śpiew
Adam Kośmieja fortepian
Magdalena Miśka-Jackowska prowadzenie

 

 

W związku z nowymi obostrzeniami pandemicznymi, przed wejściem na koncert bileterzy będą prosić Państwa o dobrowolne okazanie certyfikatu szczepień przeciw COVID19.

Pożegnamy Stary Rok i wkroczymy w Nowy A.D. 2022 brawurowo i z rozmachem, razem z Melomanami – zgodnie z długoletnią tradycją filharmonicznych koncertów sylwestrowych.

W tym roku oferujemy cieszącą się niezmiennym uznaniem muzykę filmową. O doskonały nastrój zadbają Symfonicy i nasi znamienici Goście – Bassem Akiki, libańsko-polski dyrygent, od 2020 dyrektor muzyczny Opery Wrocławskiej; Edyta Krzemień i Damian Aleksander, popularni soliści, aktorzy musicalowi, dwa wspaniałe głosy; Adam Kośmieja, bydgoski wirtuoz klawiatury, jeden z najbardziej wyrazistych polskich pianistów młodego pokolenia.

W niepowtarzalną atmosferę sylwestrowych wieczorów wprowadzi publiczność dobrze już znana bydgoskim melomanom Magdalena Miśka-Jackowska – radiowiec i konferansjer, przez 15 lat była w zespole radia RMF Classic. Należy do wąskiego grona profesjonalnych europejskich dziennikarzy, których główną specjalizacją jest muzyka filmowa. 

Bilety 24