Wydarzenie

Koncert uniwersytecki

2005-11-04
filharmonia

04.11.05 (pt.)

Wykonawcy:

COLLEGIUM VOCALE
Patrycja Cywińska-Gacka, Izabela Cywińska
Michał Zieliński, Roman Fijałkowski

Repertuar:

pieśni renesansowe: di Lasso, Passereau, le Petit, Sermisy, Flecha, Després, Certon

UNIWERSYTET. CIĄGŁOŚĆ I ZMIANA – wykład prof. dra hab. Włodzimierza Wincławskiego z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu

Wykład profesora (zwyczajnego) z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika zainteresuje zapewne mieszkańców Bydgoszczy – miasta, które dopiero zaczyna konstruować swoje życie uniwersyteckie, pisać historię nowo powołanej uczelni.

Uniwersytet. Ciągłość i zmiana – na ten interesujący temat wygłosi referat prof. dr hab. Włodzimierza Wincławski z Instytutu Socjologii UMK, autor szeregu cennych publikacji, ostatnia wydana pozycja jest z 2001 pt. „Słownik biograficzny socjologii polskiej”. Drugą część wieczoru wypełni muzyka – Renesansowe pieśni świeckie w wykonaniu bydgoskiego zespołu muzyki dawnej Collegium Vocale. Powstał w 1992 i przez minione 13 lat zapisał sporo znacznych osiągnięć na swym artystycznym koncie – wiele występów na festiwalach w kraju i za granicą, liczne nagrania dla Polskiego Radia i TVP. Za płytę z pieśniami i motetami Wacława z Szamotuł oraz z Missa Paschalis Marcina Leopolity Collegium Vocale otrzymało prestiżową nagrodę Polskiej Akademii Fonograficznej Fryderyk 2001, a krążek z polskimi pieśniami pasyjnymi był nominowany do Fryderyka 2004.

Bilety 24