Wydarzenie

Koncert w ramach XI Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena Elżbiety Pendereckiej

2007-03-27
festiwal

27.03.07 (wt.)

Repertuar:

Beethoven – Sonata fortepianowa d-moll “Burza” op. 31 nr 2
Beethoven – 10 tematów z wariacjami na fortepian i flet op. 107
Beethoven – Serenada D-dur na flet i fortepian op. 41
Beethoven – Trzy pieśni op. 83 do słów J.W. Goethego
Beethoven – Trzy Arietty op. 82 do słów P. Metastasio
Beethoven – Canzonetta La Partenza, 24 dzieło bez opusu
Beethoven – Sonata fortepianowa cis-moll op. 27 nr 2 “Księżycowa”

Mercelli

Na spotkaniu w Warszawie, w dniu 6 stycznia 2006 Eleonora Harendarska, dyrektor naczelny i artystyczny Filharmonii Pomorskiej oraz Elżbieta Penderecka, dyrektor generalny Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena uzgodniły formę współpracy pomiędzy Filharmonią Pomorską a Stowarzyszeniem im. Ludwiga van Beethovena, organizatora Wielkanocnego Festiwalu. W rezultacie tych uzgodnień, w uznaniu dla renomy i znaczenia bydgoskiej Filharmonii, nasza Instytucja stała się kolejnym, nowym miejscem prezentacji muzycznych tej znaczącej imprezy. Będziemy po raz drugi w ramach Wielkanocnego Festiwalu gościć na swej estradzie znakomitych artystów, tym razem z Włoch – Massimo Mercelli Trio.

Tegoroczny, 11. Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena odbędzie się w dniach 25 marca – 6 kwietnia 2007 roku pod hasłem “Beethoven, muzyka i literatura”. Założyciel Tria, Massimo Mercelli, już w wieku 19 lat był pierwszym flecistą w Teatrze La Fenice w Wenecji, laureat prestiżowych konkursów (Premio Francesco Cilea, Concorso Internazionale Giornate Musicali, Concorso Internazionale di Stresa) jako solista gościł w największych salach koncertowych świata (m.in. Carnegie Hall w Nowym Jorku, Konserwatorium Moskiewskie, sale w Oslo, Monaco, Buenos Aires, Genewie) i na ważniejszych festiwalach (Ljubljana, Berlin, Santander, Sankt Petersburg, Londyn, Salzburg). Występował z najwybitniejszymi artystami doby współczesnej, jak np. Krzysztof Penderecki, Jurij Baszmet, Jean-Pierre Rampal. Jest również założycielem i dyrektorem artystycznym Emilia Romagna Festival. Sandro De Palma postrzegany jest w rodzinnych Włoszech jako jeden z lepszych i oryginalniejszych pianistów. Zdobywca nagród międzynarodowych konkursów pianistycznych, m.in. im. Caselli, Fundacji Bruce’a Hungeforda w Nowym Jorku. Występował regularnie z recitalami oraz renomowanymi orkiestrami w każdym europejskim kraju, krajach b. ZSRR, USA a ostatnio w Japonii. Gra także muzykę kameralną, współpracując m.in. z takimi wiolinistami, jak: Boris Belkin, Ilja Grubert, Pierre Hommage, uczestniczył w festiwalach (Nantes, Ljubljana, Coimbre, Brescia), ma na koncie nagrania płytowe (Liszt, Cilea, Brahms). Obecnie jest dyrektorem artystycznym Maggio della Musica Festival i prezesem Towarzystwa “Muzio Clementi” w Rzymie.

Sopranistka Maria Chiara Pavone ukończyła Konserwatorium Santa Cecilia w Rzymie. Występuje regularnie zarówno we Włoszech, jak i za granicą, repertuar śpiewaczki obejmuje utwory od baroku do muzyki współczesnej, w szczególności kameralne. Współpracowała wiele razy ze słynnymi włoskimi współczesnymi kompozytorami, jak np. Ennio Morricone. Nagrywala dla Die Schachtel, Edipan, MusicaImmagine, Stradivarius, Tactus. Studiowała w Konserwatorium im. Alfredo Casella w L’Aquila.

ceny biletów:
15zł, 25zł

Bilety 24