Wydarzenie

Koncert wakacyjny

filharmonia

22.08.14 (pt.)

Sylwetka mężczyzny, trzymającego w dłoniach klarnet

Wykonawcy:

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej
Maciej Sztor dyrygent
Beata Bobińska sopran
Marcin Naruszewicz tenor

Repertuar:

W programie słynne arie i duety, m.in. Usta milczą…, Przetańczyć całą noc, My Way, All I Ask Of You oraz tematy z filmów Piraci z Karaibów, Titanic, Rydwany ognia i inne.

Bilety:

Bilety do nabycia na www.ebilet.pl
oraz w kasie biletowej FP

Pierwszy koncert po przerwie wakacyjnej, w którym przywitamy słuchaczy miłymi dla ucha oraz serca ariami, duetami i melodiami z powszechnie lubianych operetek oraz musicali. Nie zabraknie też szlagierowych piosenek i słynnych tematów z filmów.

Na podium dyrygenckim stanie Maciej Sztor, absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie dyrygentury Jerzego Salwarowskiego. Dyrygował wieloma zespołami w Polsce, m.in. Orkiestrą Radiową w Warszawie, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Poznańskiej, NOSPR-em, Orkiestrą Sinfonia Iuventus, Warszawską Orkiestrą Symfoniczną, Orkiestrą Symfoniczną i Chórem Filharmonii Śląskiej. Artysta stale współpracuje z kameralistami bydgoskimi. Maciej Sztor specjalizuje się w wykonawstwie amerykańskiej muzyki filmowej, sam również pisze muzykę do filmów. Ma na swoim koncie muzykę do filmu Las Cieni w reż. Andrzeja Cichockiego. W zaczarowany świat operetki porwą słuchaczy śpiewacy – sopranistka Beata Bobińska absolwentka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, Wydziału Wokalno-Aktorskiego (klasa śpiewu Hanny Michalak), jej codzienna praca związana jest z działalnością pedagogiczną oraz organizacyjną w Filharmonii Pomorskiej, jest autorem wielu projektów edukacyjnych i artystycznych, ale nadal śpiew pozostał jej pasją, którą rozwija, występując podczas koncertów kameralnych, recitali, festiwali w tym również międzynarodowych, oraz tenor Marcin Naruszewicz, także absolwent Wydziału Wokalno-Aktorskiego bydgoskiej uczelni (klasy Marka Moździerza i Piotra Kusiewicza), już jako student zadebiutował rolą Gustawa von Pottensteina w Krainie uśmiechu Lehára na scenie Opery Nova w Bydgoszczy, z którą jako solista współpracuje do dziś, w swoim dorobku posiada szeroki repertuar operowo- operetkowy.

Bilety 24