Wydarzenie

Koncert z cyklu „Wielcy artyści w filharmonii”

2012-11-15
filharmonia

15.11.12 (czw.)

Wykonawcy:

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej
Juozas Domarkas dyrygent
dyrektor Litewskiej Narodowej Orkiestry Symfonicznej
Tomasz Strahl wiolonczela

Repertuar:

Dvořák – Koncert wiolonczelowy  h-moll op. 104
Dvořák – IX Symfonia  e-moll „Z Nowego Świata”

Bilety:

Bilety do nabycia na: www.ebilet.pl
oraz w kasie biletowej FP

Domarkas
Sthral_Tomasz

UWAGA! Ten  koncert muzyki symfonicznej odbędzie się wyjątkowo w czwartkowy wieczór i kontynuuje w nowym sezonie, cieszący się wielkim uznaniem melomanów, cykl WIELCY ARTYŚCI W FILHARMONII. Ponownie mamy honor przywitać na estradzie jednego z najwybitniejszych dyrygentów Europy doby współczesnej Juozasa Domarkasa z Litwy. Artysta występuje gościnnie z liczącymi się orkiestrami w Rosji i innych krajach. Był kilkakrotnie członkiem jury Międzynarodowych Konkursów im. G. Fitelberga w Katowicach, został zaproszony również w bieżącym roku, oraz Konkursów im. S. Prokofiewa w Petersburgu. Od 1963 prowadzi znakomitą, słynną w świecie Litewską Narodową Orkiestrę Symfoniczną. W 2006 „za rozwój kontaktów kulturalnych między Litwą a Polską” odznaczony został Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej.

Solistą koncertu będzie Tomasz Strahl, wirtuoz wiolonczeli, stypendysta Rządu Austriackiego, laureat kilku prestiżowych konkursów (Drezno, Poznań, Warszawa, San Sebastian w Hiszpanii), artysta koncertował w wielu krajach na Bliskim Wschodzie i w Japonii, dokonał licznych nagrań archiwalnych dla PR i TVP. W 2001 otrzymał tytuł profesora. Prowadzi również klasę wiolonczeli w Akademii Muzycznej w Warszawie.

Program koncertu będzie wyborny, bowiem wypełnią go wyłącznie najbardziej znane i lubiane dzieła czeskiego romantyka Antonina Dvořáka.

(opr. na podstawie wielu źródeł internetowych)

Bilety 24