Koncert z okazji Dnia Dziecka
2011-06-0101.06.11 (śr.)
Wykonawcy:
Zespół Arka Noego
Repertuar:
m.in. Święty uśmiechnięty, To się dzisiaj stanie, Na drugi brzeg, Tato (nie boję się gdy ciemno jest)
Bilety:
Bilety już w sprzedaży. Zapraszamy!
Bilety do nabycia w kasie biletowej oraz przez internet: www.ebilet.pl
Lider grupy „Arka Noego” ROBERT FRIEDRICH opowiada, że zespół powstał przez … przypadek. „Najpierw dostaliśmy propozycję napisania piosenki z okazji zeszłorocznego przyjazdu Ojca Świętego do Polski. Po tym wydarzeniu zadzwoniła siostra Mariola z telewizyjnego programu “Ziarno” i zapytała, czy chcielibyśmy tworzyć oprawę muzyczną programu. Ku ogromnemu zaskoczeniu i zdziwieniu zaczęły powstawać nasze przeboje: A gu gu, Ona powiedziała tak i Nigdy nie zostawisz mnie. (…)”.Było to w 1999, gdy z okazji pielgrzymki Ojca Świętego Jana Pawła II na zamówienie TVP1 powstał teledysk do piosenki „Tato”. Utwór stał się wielkim przebojem, a twórcy programu “Ziarno” zasugerowali nagranie kolejnych. Nastąpiło olbrzymie zainteresowanie piosenkami i teledyskami, które były emitowane co tydzień w programie. Wkrótce powstała pierwsza płyta „A GU GU”.
Arkę Noego prowadzi Robert Friedrich — gitarzysta, kompozytor i autor (KNŻ, 2Tm2,3, dawniej Acid Drinkers, Turbo). W zespole gra 8 muzyków („Arka” gra tylko na żywo) oraz 12 do 15 dzieci – głównie dzieci członków zespołu 2Tm2,3 i ich przyjaciele. Młodzi wykonawcy śpiewają naturalnie i spontanicznie — nie mają specjalnie szkolonych i ustawianych głosów, nie odbywają regularnych prób.
Zespół jeździ z koncertami po całej Polsce. Co roku daje specjalne koncerty z okazji Bożego Narodzenia i Wielkanocy, transmitowane później przez Telewizję Polską. Odbył kilka zagranicznych tournée, w tym do USA. W styczniu 2001 wystąpił w Auli Pawła VI na Watykanie przed Ojcem Świętym Janem Pawłem II i tysiącami wiernych podczas wielkiego spotkania dzieci na zakończenie Roku Jubileuszowego, współorganizowanego przez boloński Instytut Antoniano.
Popularność piosenek Arki Noego spowodowała zainteresowanie tą muzyką za granicą Polski, powstały więc obcojęzyczne wersje utworów po niemiecku, (płyta wydana przez BMG –SONY), hiszpańsku, w języku ukraińskim i w szwedzkim. Istnieje także przekład na język angielski, na język japoński i języki afrykańskie, przygotowywane jest tłumaczenie na czeski.
Arka Noego otrzymała wiele znaczących nagród, w tym 2 najbardziej prestiżowe:
- Nagrodę FRYDERYK przyznawaną przez polskie środowisko muzyczne (5 kategorii) rok 2000
- Nagrodę TOP TRENDY za najlepszą sprzedaż w roku 2003 (płyta DAJ NA ZGODĘ).