Wydarzenie

Koncert z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki

2007-10-01
filharmonia

01.10.07 (pon.)

Wykonawcy:

Orkiestra Kameralna Capella Bydgostiensis
Sławomir Chrzanowski
 dyrygent
Grażyna Brodzińska sopran
Agnieszka Bochenek-Osiecka sopran
Mieczysław Błaszczyk tenor
Urszula Guźlecka i Zdzisław Pruss prowadzenie koncertu

Repertuar:

Pogodne melodie z ulubionych operetek i musicali

Brodzinska

Międzynarodowy Dzień Muzyki zainicjował w 1975 Sir Yehudi Menuhin – w owym czasie prezydent Międzynarodowej Rady Muzyki, działającej pod egidą UNESCO. Głównym celem tego corocznego święta wszystkich ludzi oddanych muzyce, obchodzonego 1 października, jest wskazanie muzyki jako niezbywalnego dobra ludzkości oraz promocja muzyków, jako tych, którzy w istotny sposób przyczyniają się do upowszechniania muzycznych dzieł i uwrażliwiania nas na piękno muzyki.

Tradycyjnie pierwszy dzień października w Filharmonii świętować będziemy przy muzyce przyjemnej i relaksującej. Capellę poprowadzi Sławomir Chrzanowski, dyrektor naczelny i artystyczny Filharmonii Zabrzańskiej. Gościem specjalnym kameralistów będzie pierwsza dama operetki w Polsce – Grażyna Brodzińska. Bogusław Kaczyński tak mówi o swej ulubionej śpiewaczce: Prezentuje najwyższy kunszt sztuki wokalnej. Obdarzona urodą, wdziękiem, scenicznym temperamentem, śpiewa, tańczy, czaruje publiczność teatralną i filharmoniczną.

Drugi piękny sopran to Agnieszka Bochenek-Osiecka, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach, solistka Narodniho Divadla Moravskoslezkeho w Ostrawie w Czechach, laureatka wielu międzynarodowych konkursów. Partie tenorowe wykona Mieczysław Błaszczyk, solista-aktor teatrów muzycznych i operowych w Polsce oraz scen zagranicznych. Współpracował z teatrami muzycznymi w Łodzi, Warszawie, Szczecinie, Poznaniu i Wrocławiu. Jest finalistą Konkursów Wokalnych im. Jana Kiepury w Krynicy i im. Roberta Stolza w Hamburgu oraz uczestnikiem wielu festiwali muzycznych w kraju i za granicą.

cena biletów:
30zł

Bilety 24