Wydarzenie

Koncerty sylwestrowe

2008-12-31
filharmonia

31.12.08 (śr.)

Wykonawcy:

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej
Czesław Grabowski
 dyrygent
Joanna Moskowicz sopran
Jacek Laszczkowski tenor
Adam Szerszeń baryton
Urszula Guźlecka, Zdzisław Pruss prowadzenie

Repertuar:

m.in Georges Bizet – Pieśń Toreadora z II aktu opery „Carmen”
Johann Strauss (syn) – Aria Adeli „Taki pan jak Pan” z II aktu operetki „Zemsta nietoperza”
Johann Strauss (syn) – Walc „Wino, kobiety i śpiew” op. 333
Jacques Offenbach – Kankan z operetki „Orfeusz w Piekle”
Ernesto de Curtis – O, nie zapomnij mnie (Pieśń neapolitańska)
Augustín Lara – Granada
John Philip Sousa – Marsz „Pod gwieździstym sztandarem”
Andrew Lloyd Webber – Duet Amigos para siempre

Szerszen

Koncerty Sylwestrowe organizowane przez bydgoską Filharmonię cieszą się zawsze dużym powodzeniem. I w tym roku zapraszamy do stylowych wnętrz Filharmonii, aby pożegnać stary rok w szampańskim nastroju, doborowym towarzystwie, przy dźwiękach przyjemnej muzyki. Orkiestrę Symfoniczną poprowadzi Czesław Grabowski.

Te wyjątkowe koncerty uświetnią śpiewacy o ujmujących głosach, którzy podbijają serca publiczności w kraju i za granicą, Jacek Laszczkowski, tenor (ur. 1966), studia wokalne odbył w Akademii Muzycznej w Warszawie, którą ukończył uzyskując dyplom z wyróżnieniem. W 1991 został laureatem III nagrody na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym w Vercelli we Włoszech. Artysta prowadzi działalność koncertową w wielu krajach Europy, a także Stanach Zjednoczonych. Od kilku lat odnosi sukcesy także jako sopranista, specjalizujący się w wykonywaniu muzyki barokowej.

Adam Szerszeń, baryton ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie śpiewu prof. Michaliny Growiec. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień w konkursach wokalnych. Występował na wielu renomowanych festiwalach m.in. Warszawska Jesień (1999, 2001, 2004), Anima Mundi w Pizie (2001, 2003), Adama Didura w Sanoku. Od 2002 jest pracownikiem Akademii Muzycznej w Katowicach.

Dwóm utytułowanym panom towarzyszyć będzie Joanna Moskowicz, młodziutka sopranistka o niezwykłej urodzie, która w 2007 otrzymała nagrodę łódzkich krytyków za najlepszy debiut, prowadzona w łódzkiej Akademii Muzycznej przez profesor Delfinę Ambroziak, niezapomnianą primadonnę łódzkiej opery.

Usłyszymy najpiękniejsze, ulubione przeboje operetkowe i musicalowe. W klimat ostatnich godzin roku 2008 wprowadzą – Urszula Guźlecka, popularna prezenterka, redaktorka TVP3 Bydgoszcz oraz Zdzisław Pruss – poeta, publicysta, konferansjer, barwna postać życia kulturalnego Bydgoszczy.
Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Ceny biletów na koncerty w dniu 30 grudnia:
godz. 17
strefa A: normalny 60zł, strefa B: normalny 50zł
godz. 20
strefa A: normalny 60zł, strefa B: normalny 50zł

bohema
Bilety 24