Wydarzenie

Koncerty sylwestrowe

filharmonia

30.12.11 (pt.)

Sylwetka mężczyzny, trzymającego w dłoniach klarnet

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej
Bohdan Jarmołowicz
 dyrygent
Patrycja Kotlarska
 śpiew
Agnieszka Ciupek
 śpiew
Jacek Kotlarski
 śpiew
Katarzyna Marcysiak, Dariusz Bereski prowadzenie

Repertuar:

w programie największe hity muzyki  filmowej  (m.in. Król Lew, Titanic )oraz musicalowej ( m.in. Upiór w operze, Skrzypek na dachu, My Fair Lady,West Side Story, Koty)

Nowy Rok to międzynarodowe święto przypadające 1 stycznia każdego roku (w kalendarzu gregoriańskim), w Polsce jest to dzień wolny od pracy. W powszechnie przyjętym zwyczaju obchodzenie święta należy rozpocząć od otworzenia butelki szampana o północy z dnia 31 grudnia na 1 stycznia następnego roku. Wigilia Nowego Roku nosi w Polsce miano Sylwestra. Początkowo obchodzony był w bogatszych warstwach społeczeństwa, stopniowo ta tradycja przeniknęła do życia uboższych ludzi. Na początku XX wieku pojawiły się lokalne zwyczaje przeżywania nocy sylwestrowych, na przykład w Danii zeskakiwano z krzesła o północy, a w Hiszpanii od 1909 wraz z każdym uderzeniem zegara zjada się jedno winogrono. Generalnie wszyscy się bawią – tańczą na balach, spotykają się w gronie przyjaciół, rodziny, aby wspólnie pożegnać stary rok i hucznie przywitać nowy, bądź chlubnym zwyczajem wiedeńskim spędzają ostatnie chwile mijającego roku przy dźwiękach muzyki w sali koncertowej czy w operze.

Koncerty Sylwestrowe organizowane przez Filharmonię Pomorską cieszą się najdłuższą i najbardziej chlubną tradycją w naszym Regionie. Wszyscy, którzy pragną pożegnać stary rok w eleganckim stylu, doborowym towarzystwie, przy dźwiękach najpiękniejszych przebojów srebrnego ekranu i musicalowych, w stylowych wnętrzach gmachu Filharmonii i w sali z fenomenalną akustyką mogą zawsze liczyć na nasze wyszukane oferty koncertowe. W tym roku gośćmi galowych koncertów sylwestrowych będą: Patrycja Kotlarska – od 1998 związana z Teatrem Muzycznym Roma w Warszawie, w którym brała udział w spektaklach „Crazy for you”, „Grease”, „Miss Saigon”, „Taniec Wampirów”, „Upiór w operze”. Pracuje przy projektach płytowych i telewizyjnych m.in. programów „Jak Oni Śpiewają”, „Tylko Nas Dwoje”, „Zacisze Gwiazd” z Orkiestrą Jacka Piskorza, wykonała partie chóralne na płytach Krzysztofa Herdzina i najnowszej płycie Ireny Santor. Obecnie współpracuje z Maryla Rodowicz.

Agnieszka Ciupek studentka dyplomowego roku Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie prof. Moniki Swarowskiej-Walawskiej. Ma na swoim koncie przygotowanie sceniczne partii Rozyny z ,,Cyrulika Sewilskiego” Rossiniego, a także Fiordiligi w operze ,,Cosi fan tutte”, czy Paminy w ,,Czarodziejskim Flecie” Mozarta. Do tej pory współpracowała z takimi dyrygentami jak: Sławomir Chrzanowski, Maciej Niesiołowski, czy Paweł Przytocki. Nastawiona na repertuar operowy chętnie współpracuje przy projektach musicalowych, czy muzyce operetkowej, która rozbudziła w niej pasję do śpiewu i podjęcia studiów związanych z kształceniem głosu pod kątem opery.

Jacek Kotlarski – absolwent Studium Piosenkarskiego w Poznaniu i Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. W latach 2000-2007 współpracował z teatrem muzycznym Roma w Warszawie biorąc udział w spektaklach: „Miss Sajgon”, „Grease”, „Koty”, „Taniec Wampirów”. Obecnie wokalista sesyjny, nagrywający i współpracujący z czołowymi aranżerami polskiej muzyki rozrywkowej, takimi jak Krzysztof Herdzin, Krzesimir Dębski. Aktualnie wydaje pierwszą solową płytę.

Na sylwestrowym podium dyrygenckim stanie Bogdan Jarmołowicz, który od kilkunastu lat aranżuje, opracowując różne stylistycznie programy na potrzeby orkiestry symfonicznej. Od 1990 nieprzerwanie prowadzi koncerty inauguracyjne odbywających się co roku w Słupsku Festiwali Pianistyki Polskiej. Jest laureatem wielu nagród artystycznych i państwowych, wśród nich Osobowość Radiowa Roku – wyróżnienie przyznawane przez zarząd i dziennikarzy Radia Gdańsk, dwukrotnie Pomorskiej Nagrody Artystycznej. Od 1992 jest dyrektorem Państwowej Orkiestry Kameralnej i Teatru Impresaryjnego w Słupsku, przekształconej w czerwca 2005 w Polską Filharmonię Sinfonia Baltica. Wszystkie koncerty ożywią słowem: bydgoska reporterka TVP Katarzyna Marcysiak oraz aktor toruńskiego Teatru W. Horzycy – Dariusz Bereski.

Bilety 24