Wydarzenie

Krzysztof Herdzin about saxophone

filharmonia

14.11.21 (niedz.) godz. 17.00

Wykonawcy:

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej
Krzysztof Herdzin dyrygent
Paweł Gusnar saksofon altowy
Marek Podkowa saksofon tenorowy
Kwartet Saksofonowy THE WHOOP GROUP w składzie:
Szymon Zawodny
Krzysztof Koszowski
Mateusz Dobosz
Jakub Muras

 

Repertuar:

Krzysztof Herdzin
„Narracje” na saksofon altowy i orkiestrę
Consolation na saksofon tenorowy i orkiestrę
Hopin’ for somethin’ na saksofon sopranowy i smyczki
Suita na tematy polskie na kwintet saksofonowy

 

Kontynuacja muzyczno-edukacyjnej produkcji Filharmonii pn. „Krzysztof Herdzin about…”, powstałej podczas lockdownu, na którą składają się cztery autorskie programy Krzysztofa Herdzina. Wzorują się one częściowo na amerykańskim cyklu popularyzatorskim „Omnibus”, który w latach 50. i 60. XX w. prowadził Leonard Bernstein.

Premiera nowego projektu FP miała miejsce na YT w kwietniu br. pt. „Krzysztof Herdzin about George Gers-hwin”, druga edycja, także emitowana na YT, pt. „Krzysztof Herdzin about Orchestra” nastąpiła w czerwcu br. W odcinku „Krzysztof Herdzin about Saxophone” autor całego projektu zadyryguje własnymi kompozycjami tym razem w koncercie „na żywo”, z publicznością na widowni.

Wraz z symfonikami zagrają Paweł Gusnar i Marek Podkowa – uznani, wszechstronni saksofoniści, otwarci na różne style i formy ekspresji, oraz młodzi instrumentaliści zespołu The Whoop Group, który specjalizuje się w wykonywaniu muzyki klasycznej i współczesnej, ale nie stroni też od muzyki rozrywkowej, jazzu czy folku.

Bilety 24