Wydarzenie

Lunapark – widowisko muzyczne dla dzieci

filharmonia

30.08.14 (sob.)

Sylwetka mężczyzny, trzymającego w dłoniach klarnet

Wykonawcy:

Orkiestra Kameralna Capella Bydgostiensis
Krzysztof Dobosiewicz dyrygent
Paweł Kalicki puzon

Bilety:

Bezpłatne karty wstępu do odbioru w Dziale Organizacji Widowisk Teatru Baj Pomorski, od 19.08.2014 r.
Rezerwacja telefoniczna: 56 652 20 29 wew. 35, 36
e-mail: organizacja@bajpomorski.art.pl

Interaktywny projekt składający się kilkunastu tematycznych części (m.in. Karuzela, Diabelski Młyn, Sala Luster, Mini Samochody, Dom Strachów, Strzelnica) z pogranicza muzyki i performance’u – każdy z wykonywanych podczas koncertu utworów opatrzony jest dodatkową sferą, w której biorą udział słuchacze. Słowem – świeża idea, humor i zabawa!

“Przedsięwzięcie jest organizowane w ramach projektu “Promocja marki Województwa Kujawsko-Pomorskiego poprzez wydarzenia kulturalne” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 oraz z budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego”

Krzysztof Dobosiewicz, studiował w warszawskiej Akademii Muzycznej w klasie skrzypiec Zenona Bąkowskiego i Henryka Palulisa, kompozycję u Bogusława Schaeffera oraz dyrygenturę w Akademii Muzycznej Mozarteum w Salzburgu w klasie Waltera Hagengrolla. Dyrygował wieloma orkiestrami na całym świecie, występował jako skrzypek solista na estradach fińskich oraz szwedzkich. Jest również aktywnym kompozytorem, orkiestratorem i aranżerem. Równie swobodnie czuje się w muzyce klasycznej, filmowej, elektronicznej, eksperymentalnej improwizacji, jak i jazzie. Od ponad 20 lat mieszka i pracuje w Finlandii, gdzie popularyzuje muzykę polską przy okazji różnorodnych projektów artystycznych. Bydgoska publiczność miała już okazję uczestniczyć w zeszłym roku w spektakularnym koncercie autorstwa Krzysztofa Dobosiewicza, a właściwie widowisku muzycznym na granicy sztuki performance’u, pt. KLASYKA HORRORÓW, które zostało przyjęte przez publiczność zarówno z wielkim zaciekawieniem, jak i szczerym entuzjazmem. Kolejny autorski projekt, tym razem skierowany do dzieci i młodzieży pt. „LUNAPARK” będzie się składał z następujących części (niekoniecznie w tej kolejności):

Invitation – Zaproszenie
Merry Goes ‘Round – Karuzela
Guess What !? – Zgadnij co !?
Big Wheel – Diabelski Młyn
Rollercoaster
Mirror house – Sala Luster
Mini Cars – Mini Samochody
Ghost Train – Dom Strachów
Baloons – Balony
Shooting spot – Strzelnica
Trampoline – Trampolina
Candyfloss & Icecream – Wata Cukrowa i Lody
Barrel-organ – Pozytywka
Reflection – Reflekcja
Funhouse – Śmichy-chichy

Ponadto każdy z wykonywanych utworów opatrzony jest dodatkową sferą, w której biorą udział słuchacze. Jednym słowem dla najmłodszych słuchaczy Bydgoszczy i Torunia szykuje się wielka, wakacyjna atrakcja i niewątpliwie innowacja na rynku muzycznym, czyli dużo dobrej muzyki, humoru i przedniej zabawy. Solistą koncertów będzie puzonista Paweł Kalicki, na co dzień muzyk Orkiestry Symfonicznej FP, członek „Triumphal Brass Quintet”, wykładowca Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

Bilety 24