Wydarzenie

Międzynarodowy Dzień Dziecka

2008-06-01
filharmonia

01.06.08 (niedz.)

Wykonawcy:

GOGOL & MAX
Muzyczni klauni
Adriana Kortas
 prowadzenie

Repertuar:

Allegro Furioso – Comedia Musicale

Od dawien dawna błaźni, arlekini i klauni rozśmieszali publiczność swymi naiwnymi, wzruszającymi i zaskakującymi pomysłami. Ale takich klaunów i takich pomysłów jeszcze nie było! A na pewno nie w salach koncertowych! Muzyczni klauni z Niemiec – Gogol i Max prezentują niezwykle udane i niecodzienne połączenie dwóch światów – świata beztroskiej zabawy i świata muzyki. Zabawy wciągającej wszystkich – zarówno dzieci, jak i dorosłych. Mimo, że w powszechnym mniemaniu tradycyjni klauni związani są nierozerwalnie ze sztuką cyrkową, to w przypadku Gogola i Maxa jest zupełnie inaczej. Nigdy nie występowali w cyrku. To muzycy, którzy stworzyli nową wartość – nowy gatunek ambitnej i pogodnej rozrywki, którą od lat bawią publiczność na całym świecie w małych i dużych salach koncertowych.

Tym razem Gogol i Max koncertują zupełnie sami, bez orkiestry i dyrygenta. Eksplodują humorem i nieprzeciętnymi umiejętnościami akrobatycznymi i muzycznymi. Ich występ to szereg kolejnych perełek humoru sytuacyjnego i muzycznego prezentowanych w oszałamiającym tempie, to niekończąca się opowieść o zmaganiach dwóch klaunów z oporną materią, a przede wszystkim z ponad trzydziestoma instrumentami, na których grają z wdziękiem i wirtuozerią, często w zupełnie niezwykłych, a nawet dziwacznych sytuacjach. Zawsze jednak wychodzą zwycięsko z każdej opresji. Program z ogromnym sukcesem prezentowany wielokrotnie w salach koncertowych i na festiwalach w Europie, Azji i Ameryce.

Wasz wieczór pozostanie na długo w mojej pamięci. Był to jakże cudownie radosny koncert dla dzieci w wieku od 3 do 85 lat.
(Trevor Pinnock – angielski klawesynista, założyciel jednego z najbardziej znaczących zespołów grających na instrumentach z epoki – The English Concert).

Ceny biletów: ulgowe: 10zł, normalne: 15zł

loga_dziendziecka2008
Bilety 24