Wydarzenie

Musicalowe przeboje

2009-06-26
filharmonia

26.06.09 (pt.)

Wykonawcy:

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej
Bohdan Jarmołowicz
 dyrygent
Soliści Teatru Muzycznego „Roma” w Warszawie
Patrycja Tomaszewska
 śpiew
Jacek Kotlarski śpiew

Repertuar:

najsłynniejsze fragmenty z musicalu „Upiór w operze” Webbera oraz utwory z popularnych musicali i przeboje muzyki filmowej

Kotlarski

Nadzwyczaj miła niespodzianka dla naszych melomanów u progu tzw. „sezonu ogórkowego”. Wszyscy kochamy musicale, a muzyka srebrnego ekranu coraz częściej zaczyna żyć własnym życiem, nie raz zyskując większy rozgłos niż film, do którego powstała.

Aż trudno uwierzyć, że musical „Upiór w operze” od premiery, która odbyła się w marcu 2008, grany jest niemalże codziennie (spektakle są zaplanowane do 2010!), a publiczność za każdym razem zapełnia ogromną, liczącą prawie tysiąc miejsc widownię Teatru Muzycznego „Roma”. Najsłynniejsze utwory z tego musicalu – hitu West Endu i Broadwayu, przeboju uwielbianego kompozytora musicalowego Andrew Lloyda Webbera – usłyszymy w naszej sali w wykonaniu młodych, utalentowanych artystów ROMY – Patrycji Tomaszewskiej, absolwentki warszawskiej Akademii Muzycznej na wydziale instrumentalnym. W 1997 nagrała płytę z zespołem wokalno-tanecznym Tiramisu, a koncertowała m.in. w Katowicach, Toruniu, Opolu. Brała udział w musicalu „Metro” w Studio Buffo. Na deskach ROMY występowała w musicalach: „Crazy For You”, „Miss Saigon”, „Grease”, „Taniec Wampirów” a obecnie w „Kotach” oraz Jacka Kotlarskiego, absolwenta Policealnego Studium Piosenkarskiego w Poznaniu oraz Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. W TM ROMA brał udział w musicalach: „Miss Saigon”, „Grease”, „Koty”, „Taniec Wampirów”. Symfoników poprowadzi Bohdan Jarmołowicz, uczeń mistrza polskiej batuty Witolda Krzemieńskiego oraz Floriana Dąbrowskiego – klasa kompozycji. Od kilkunastu lat aranżuje, opracowując różne stylistycznie programy na potrzeby orkiestry symfonicznej. Jest laureatem wielu nagród artystycznych i państwowych, wśród nich Osobowość Radiowa Roku – wyróżnienie przyznawane przez zarząd i dziennikarzy Radia Gdańsk, dwukrotnie Pomorskiej Nagrody Artystycznej. Od 1992 jest dyrektorem Państwowej Orkiestry Kameralnej i Teatru Impresaryjnego w Słupsku, przekształconej w 2005 w Polską Filharmonię Sinfonia Baltica.

I część tego wyjątkowego koncertu wypełnią hity z „Upiora w operze”, w drugiej zaprezentowane zostaną przeboje innych słynnych musicali oraz muzyki filmowej.

Wspaniały prezent na ostatni występ naszych symfoników, to po prostu największa przyjemność, jaką Filharmonia bydgoska może zgotować swojej publiczności.

Bilety 24