Wydarzenie

Muzyczne ABC

filharmonia

26.04.15 (niedz.)

Sylwetka mężczyzny, trzymającego w dłoniach klarnet

Wykonawcy:

Orkiestra Kameralna Capella Bydgostiensis
Waldemar Kośmieja
 kierownictwo artystyczne
Jolanta Wagner
 sopran

Repertuar:

Bach/Gounod, Schubert, Donizetti, Piazzolla, Lorenc, Cherubini, Verdi, Massenet, Mascagni, Caccini/Vavilow

Bilety:

Darmowe karty wstępu do odbioru od 13 kwietnia 2015 w Gminnym Ośrodku Kultury w Gąsawie, ul. ŻNIŃSKA 19 tel. 52 30 36 244 w godz. 8–14 oraz w kasie biletowej FP w dni powszednie w godz. 14–18
Liczba kart ograniczona!

Najpiękniejsze pieśni Ave Maria najwybitniejszych kompozytorów.

logo_festiwal_2012

Przedsięwzięcie jest organizowane w ramach projektu „Promocja marki Województwa Kujawsko-Pomorskiego poprzez wydarzenia kulturalne” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007–2013 oraz z budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Koncert nawiązuje do jubileuszowej płyty Capelli z 2014 pt. Ave Maria (Barbara Kubiak, sopran) zawierającej 10 utworów z różnych epok, począwszy od kompozycji Florentczyka Luigiego Cherubiniego (1760–1842), kończąc na współczesnych – autorstwa argentyńskiego kompozytora Astora Piazzolli czy jednego z najwybitniejszych współczesnych twórców muzyki filmowej Michała Lorenca, których zainspirowały słowa modlitwy „Ave Maria”. W Gąsawie piękne partie solowe na sopran zaśpiewa Jolanta Wagner, solistka bydgoskiej Opery Nova.

Bilety 24