Wydarzenie

Muzyczne przeboje światowego kina

filharmonia

22.05.15 (pt.)

Sylwetka mężczyzny, trzymającego w dłoniach klarnet

Wykonawcy:

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej
Andrzej Rozbicki dyrygent (Kanada)
Paweł Kowalski fortepian

Repertuar:

R. Addinsell – Koncert warszawski (muzyka z filmu Niebezpieczne światło księżyca)
Muzyka z filmów m.in.: Piraci z Karaibów, Gwiezdne wojny, James Bond 007, Lista Schindlera, Harry Potter

Bilety:

Bilety do nabycia na www.ebilet.pl
oraz w kasie biletowej FP w kasie biletowej FP oraz w kasie Biura Podróży urlopy.pl ul. Magnuszewska 6, Bydgoszcz – w dni robocze w godz. od 10 do 18, w soboty i niedziele w godz. od 10 do 14. Tel. 52 320 52 29; e-mail: bydgoszcz@urlopy.pl

Koncert pod honorowym patronatem JE Ambasadora Kanady Alexandry Bugailiskis

KONCERT Z NIANIĄ

Na czas trwania koncertu będzie można zostawić dzieci pod opieką wykwalifikowanych animatorów z UKW. Prosimy o zgłoszenia najpóźniej jeden dzień przed koncertem. Bezpłatne wejściówki dla dzieci będą do odbioru w kasie biletowej FP.

canada

UWAGA! PROMOCJA KSIĄŻKI „Kanada uskrzydlona polskością” Krystyny Starczak-Kozłowskiej

W piątek, 22 maja 2015 przed koncertem od godziny 18, w holu kasowym odbędzie się promocja nowo wydanej książki o znanych i cenionych postaciach Polonii kanadyjskiej, pt. „Kanada uskrzydlona polskością” Krystyny Starczak-Kozłowskiej.

Soundtrack – ścieżka muzyczna w przeciągu kilku dekad stała się tak integralnym elementem filmu, że bez jej obecności trudno jest współczesnemu widzowi wyobrazić sobie jakąkolwiek projekcję. Muzyka srebrnego ekranu coraz częściej zaczyna żyć własnym życiem, nie raz zdobywając większy rozgłos niż film, do którego powstała. Richard Davis w swojej książce-poradniku dla młodych kompozytorów, „Complete Guide to Film Scoring” napisał: (…) nawet jeżeli muzyka pełni rolę tylko tła bez jakiegokolwiek dramatycznego znaczenia, twoje pierwsze wrażenie pustki, bezcielesności obrazu, przeradza się w bardziej kompletne doświadczenie. Dalej nie ma słów (…) Ale obecność muzyki w jakiś sposób sprawia, że obrazy wyświetlane na ekranie stają się bardziej kompletnymi, aniżeli tylko dwuwymiarowymi cieniami”. Muzyka filmowa zyskuje też coraz większy autorytet wśród innych gatunków muzyki, ewoluuje, również dzięki pięknym partyturom największych kompozytorów, jak John Williams autor nut do Gwiezdnych wojen, Listy Schindlera czy muzyki do filmu z serii pt. „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”, nominowanej w 2001 do Oscara. Na podium dyrygenckim stanie Andrzej Rozbicki, artysta pochodzący z Lidzbarka Warmińskiego, który w 1985 wyemigrował do Kanady. Dyrygent, instrumentalista i pedagog jest wielkim popularyzatorem polskiej muzyki w Kanadzie i USA. Bardzo popularny Koncert warszawski Addinsella – pochodzący z muzyki do filmu Dangerous Moonlight, opiewającego dzieje polskiego pianisty-lotnika w czasie II wojny światowej – wykona Paweł Kowalski, jeden z najbardziej wszechstronnych polskich muzyków.

Andrzej_Rozbicki_bialy_2
Kowalski
Bilety 24