Wydarzenie

Muzyka Jamesa Hornera

filharmonia

22.04.22 (pt.) godz. 19.00

Wykonawcy:

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej
Mykoła Diadiura dyrygent
Janusz Stanecki, Wojciech Bryliński, Jarosław Klekotko, Szymon Kujaciński waltornie
Katarzyna Jaracz śpiew
Chór Kameralny Akademii Muzycznej w Bydgoszczy
Magdalena Filipska przygotowanie chóru
Magdalena Miśka-Jackowska prowadzenie

Repertuar:

James Horner – Collage (prawykonanie polskie) oraz suity z filmów: Avatar, Kokon, Titanic

James Horner – kompozytor muzyki filmowej (Avatar, Obcy, Kokon, Jumanji, Titanic), dwukrotnie nagrodzony Oscarem. Collage jest jego ostatnim dziełem, ukończonym przed tragiczną śmiercią. Utwór przeznaczony jest na cztery waltornie i wielobarwną, rozbudowaną orkiestrę, w skład której wchodzą m.in. dwa fortepiany, czelesta i ksylofon. 

Kompozytor doskonale operuje takim składem wykonawczym. Łagodnie kształtuje tematy, które przeplatają się przez całą kompozycję uwydatniając walory brzmieniowe waltorni. W Polsce dzieło nie było nigdy wykonywane i dzięki wysiłkom sekcji waltorni Filharmonii Pomorskiej oraz wielkiej pomocy samej instytucji możemy państwu zaprezentować tę kompozycję. 

FP Horns to kwartet waltorniowy złożony z członków sekcji waltorni Filharmonii Pomorskiej. Współpraca zespołu rozpoczęła się od wykonania w 2020 roku Konzertstuck R. Schumanna, który po raz pierwszy zabrzmiał na estradzie Filharmonii. Na co dzień muzycy wykonują repertuar symfoniczny, a wspólne muzykowanie w kwartecie solowym jest świetnym uzupełnieniem ich warsztatu.

Bilety 24