Wydarzenie

Muzyka wojenna i wojskowa

2011-08-18
filharmonia

18.08.11 (czw.)

Wykonawcy:

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej
Sławomir Chrzanowski dyrygent
Jacek Woleński narrator

Repertuar:

m.in. Wagner – Cwał Walkirii
Rossini – Uwertura Wilhelm Tell
Johann Strauss (ojciec) – Marsz Radetzky’ego
Verdi – Marsz tryumfalny z opery Aida
oraz muzyka do słynnych filmów, m.in. Bernstein – Siedmiu wspaniałych, Dębski – Ogniem i mieczem, Barry – James Bond, Alford – Most na rzece Kwai, Williams – Gwiezdne wojny

Bilety:

Bilety do nabycia na: www.ebilet.pl oraz w kasie biletowej FP

Zapraszamy na koncert, który z ogromnym powodzeniem realizuje Orkiestra zabrzańska wraz ze swym szefem, dyrektorem naczelnym i artystycznym Filharmonii w Zabrzu – Sławomirem Chrzanowskim, zarazem pomysłodawcą tego interesującego i niezgłębianego zbyt często motywu w muzyce. „Muzyka wojenna i wojskowa”- dwuczęściowy projekt z udziałem orkiestry oraz narratora Jacka Woleńskiego, przedstawiającego kilkanaście utworów literackich związanych z tematyką wojny i wojskowości – zapowiada niezwykle atrakcyjny, letni wieczór muzyczny dla wszystkich słuchaczy.

Sławomir Chrzanowski, znany śląski dyrygent w opinii muzykologów uznawany jest za czołowego polskiego dyrygenta średniego pokolenia. Aktywnie uczestniczy w życiu artystycznym, dyrygował ponad 60 orkiestrami w kilkunastu krajach na czterech kontynentach. Od 1990 jest dyrektorem naczelnym i artystycznym Filharmonii Zabrzańskiej. Ostatnio swe zainteresowania skierował na jeszcze nie zbadany do końca, coraz bardziej liczący się gatunek muzyki, jakim jest muzyczna ścieżka filmowa..

Jacek Woleński, konferansjer, dziennikarz, organizator życia muzycznego. Oprawiał słowem koncerty większości polskich orkiestr symfonicznych i kameralnych, w tym Filharmonii Narodowej, Sinfonii Varsovii Orkiestry Amadeus czy NOSPR, a także zagranicznych, jak Chicago Chamber Orchestra, Josef Lanner Orchester, Vienna Jazz Orchester, Mozarteum, Juilliard Quintett, Wiener Kammerorchester. Publikował m.in. w Ruchu Muzycznym, Welcome to Upper Silesia, Życiu Muzycznym, oraz prasie śląskiej, krakowskiej i in.

Bilety 24