Wydarzenie

Na powitanie wakacji

filharmonia

26.06.14 (czw.)

Sylwetka mężczyzny, trzymającego w dłoniach klarnet

Wykonawcy:

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej
Tadeusz Wicherek dyrygent
Anna Lasota sopran
Jacek Laszczkowski tenor

Repertuar:

Przeboje muzyki operetkowej i musicalowej
m.in. Lehár, Kálmán, J.Strauss, Lloyd Webber

Bilety:

Bilety do nabycia w Biurze Turystycznym REJS – tel. 54 416 02 60, godzinę przed koncertem w Teatrze Letnim – rezerwacja tel. 52 321 25 50 oraz na www.ebilet.pl

Filharmonia od kilku lat z początkiem lata kieruje ofertę koncertową z muzyką w lżejszym, przyjemnym nastroju specjalnie do mieszkańców i kuracjuszy Ciechocinka, uroczej, kujawskiej miejscowości, uzdrowiska znanego nie tylko w Regionie. Artystom swej gościny udzieli ponownie scena Teatru Letniego. Budynek teatru, nawiązujący stylem do architektury uzdrowiskowej końca XIX, zaprojektował Adolf Schimmelpfennig w 1890 i należy do unikatowych budowli tego typu w Europie. Koncert dzień później zostanie zaprezentowany bydgoskim melomanom.

Filharmoników bydgoskich poprowadzi uznany za swe osiągnięcia i kunszt Tadeusz Wicherek. Pochodzi ze słynnej rodziny z wielkimi tradycjami muzycznymi. Szlify dyrygenckie zdobywał w stołecznej akademii u Bogusława Madeya, ważne doświadczenia w jego karierze to 19 lat dyrygowania w Warszawskiej Operze Kameralnej, gdzie brał udział w przygotowaniu i wystawieniu wszystkich dzieł scenicznych Mozarta. Od 1991 do 1995 był dyrektorem artystycznym Filharmonii w Jeleniej Górze. Od 2006 jest dyrektorem naczelnym i artystycznym najstarszej polskiej orkiestry symfonicznej – tzw. sławnych „namysłowiaków”, czyli Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu. W koncertach udział weźmie znakomity duet polskich śpiewaków: Anna Lasota absolwentka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy (klasa Magdaleny Krzyńskiej, dyplom z wyróżnieniem 2008), solistka Teatru Muzycznego w Poznaniu znana z wielu świetnych ról zarówno operetkowych, jak i musicalowych; Jacek Laszczkowski solista głównie scen operowych, śpiewający zarówno tenorem, jak i sopranem, ale jego talent wokalny jest nadzwyczaj wszechstronny, np. zagrał w kilku polskich filmach fabularnych, np. kreował główną rolę w filmie „Dusza śpiewa” Krzysztofa Zanussiego, wystąpił także w musicalach.

Bilety 24