Wydarzenie

Na powitanie wakacji – koncert z nianią

filharmonia

27.06.14 (pt.)

Sylwetka mężczyzny, trzymającego w dłoniach klarnet

Wykonawcy:

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej
Tadeusz Wicherek dyrygent
Anna Lasota sopran
Jacek Laszczkowski tenor

Repertuar:

Przeboje muzyki operetkowej i musicalowej
m.in. Lehár, Kálmán, J.Strauss, Lloyd Webber

Bilety:

Bilety do nabycia na www.ebilet.pl
oraz w kasie biletowej FP

Osoby, które zechcą przyjść z dziećmi, będą mogły zostawić dzieci na czas koncertu pod opieką wykwalifikowanych animatorów z UKW. Prosimy o zgłoszenia najpóźniej jeden dzień przed koncertem. Bezpłatne wejściówki dla dzieci będą do odbioru w kasie biletowej FP.

Tradycyjnie z nastaniem lata Filharmonia oferuje koncert z przyjemną, lżejszą muzyką. Filharmoników bydgoskich poprowadzi uznany za swe osiągnięcia i kunszt Tadeusz Wicherek. Pochodzi ze słynnej rodziny z wielkimi tradycjami muzycznymi. Szlify dyrygenckie zdobywał w stołecznej akademii u Bogusława Madeya, następne ważne doświadczenia w jego karierze to 19 lat dyrygowania w Warszawskiej Operze Kameralnej, gdzie brał udział w przygotowaniu i wystawieniu wszystkich dzieł scenicznych Mozarta. 

Od 1991 do 1995 był dyrektorem artystycznym Filharmonii w Jeleniej Górze. Od 2006 jest dyrektorem naczelnym i artystycznym najstarszej polskiej orkiestry symfonicznej – tzw. sławnych „namysłowiaków”, czyli Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu. Soliści to znakomity duet polskich śpiewaków: Anna Lasota absolwentka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy (klasa Magdaleny Krzyńskiej, dyplom z wyróżnieniem 2008), solistka Teatru Muzycznego w Poznaniu znana z wielu świetnych ról zarówno operetkowych, jak i musicalowych; Jacek Laszczkowski solista głównie scen operowych,  śpiewający zarówno tenorem, jak i sopranem, ale jego talent wokalny jest nadzwyczaj wszechstronny,  np. zagrał w kilku polskich filmach fabularnych, np. kreował główną rolę w filmie „Dusza śpiewa” Krzysztofa Zanussiego, wystąpił także w musicalach.

Bilety 24