Wydarzenie

Orkiestra Kameralna Capella Bydgostiensis

2011-06-21
Filharmonia

21.06.11 (wt.)

Wykonawcy:

Bernard Chmielarz dyrygent
Anna Maria Staśkiewicz skrzypce
Krzysztof Meisinger gitara
Grzegorz Kałmuczak i Maja Ratajczak para taneczna

Repertuar:

Astor Piazzolla – Historia Tanga na skrzypce i gitarę, Le Grand Tango na skrzypce i smyczki, Suita Troileana na gitarę i smyczki, Adios Nonino na skrzypce, gitarę i smyczki, Concierto para Quinteto na skrzypce, gitarę i smyczki

Bilety:

Bilety do nabycia w kasie biletowej oraz przez internet: www.ebilet.pl

Honorowy patronat

Ambasada Argentyny w Polsce 

Muzyczna wizja samotności legendarnego twórcy tanga, któremu tak trudno było na początku kariery zainteresować swoją twórczością otoczenie. Obecnie muzyka Piazzolli przechodzi wieczny renesans, inspiruje już artystów całego świata, i nieustannie znajduje wierne grono odbiorców. Podczas tego koncertu dźwięki z dalekiej Argentyny usłyszymy w wybornym wykonaniu młodych wirtuozów. Anna Maria Staśkiewicz studiowała w Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie skrzypiec Marcina Baranowskiego, którą ukończyła w 2007 dyplomem z wyróżnieniem. Jest laureatką wielu konkursów skrzypcowych, m.in. w 2006 otrzymała nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie koncertu Mozarta w Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym “Valsesia Musica” w Verallo (Włochy) oraz III nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Wieniawskiego w Poznaniu.

Była dwukrotnie nominowana do Paszportu “Polityki” (2003, 2006) oraz nagrody przemysłu fonograficznego “Fryderyk” (2006).W 2010 młoda skrzypaczka wydała płytę (nagraną wspólnie z pianistą Marcinem Sikorskim), na której znalazły się kompozycje Lutosławskiego, Schnittkego i Prokofiewa. Krzysztof Meisinger, zaliczany do ścisłej czołówki polskich gitarzystów klasycznych młodego pokolenia, laureat wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, występuje z wybitnymi muzykami sceny krajowej i międzynarodowej. Na stałe współpracuje z aranżerem i dyrygentem Bernardem Chmielarzem. Nagrywa także dla radia i telewizji. W 2010 jego płyta zatytułowana “Viva Vivaldi” ( z udziałem Capelli Bydgostiensis!) stała się “ALBUMEM ROKU” w kategorii “Muzyka dawna i barokowa” w plebiscycie Programu 3 Polskiego Radia “Nagrody Polskich Melomanów”. W 2011 album nagrany wspólnie z Iwoną Hossą i wydany przez firmę Orfeus Music został nominowany do nagrody FRYDERYK 2011. Obecnie Krzysztof Meisinger odbywa studia doktoranckie w swej macierzystej uczelni – Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy pod kierunkiem Piotra Zaleskiego.

Bilety 24