Wydarzenie

Orkiestra Kameralna Capella Bydgostiensis

2009-03-24
Filharmonia

24.03.09 (wt.)

Wykonawcy:

Maciej Niesiołowski dyrygent
Łukasz Długosz flet

Repertuar:

Mercadante – Koncert fletowy e-moll
Mozart – Symfonia g-moll KV 550

Dlugosz

Łukasz Długosz, urodzony 22 października 1983 w Skarżysku Kamiennej uznany jest przez krytyków za jednego z najwybitniejszych flecistów swojej generacji. W latach 2002–2003 studiował w Staatliche Hochschule für Musik we Freiburgu (Niemcy) w klasie Mirjam Nastasi oraz w Akademii Muzycznej w Imoli (Włochy) pod kierunkiem Janosa Balinta. Następnie ukończył Hochschule für Musik und Theater w Monachium w klasie Andrasa Adorjana. Swoje umiejętności doskonalił na międzynarodowych kursach muzycznych. Jest laureatem wielu międzynarodowych konkursów fletowych. Koncertuje jako solista i kameralista w kraju i za granicą (USA, Japonia, Niemcy, Wielka Brytania, Austria, Rumunia, Irlandia, Włochy, Hiszpania, Portugalia). Współpracuje z wieloma renomowanymi orkiestrami europejskimi. Grał pod batutą takich gwiazd jak: Zubin Mehta, James Levin, Mariss Jansons, Helmuth Rilling. Artysta dokonał wielu nagrań archiwalnych, radiowych i telewizyjnych oraz CD w kraju i za granicą, które zostały bardzo wysoko ocenione przez krytykę polską i europejską.

W jego interpretacji usłyszymy Koncert fletowy e-moll Mercadantego. Trzecia część tego koncertu, Rondo, jest jednym z najbardziej znanych utworów na flet z orkiestrą, jego melodia rozbrzmiewa w wielu radiowych czy telewizyjnych reklamach. Ponadto usłyszymy Symfonię g-moll Mistrza Mozarta

Capellę Bydgostiensis poprowadzi Maestro Maciej Niesiołowski, wielka osobowość polskiej estrady, ekspert od szampańskich nastrojów na najwyższym artystycznym poziomie, znakomity dyrygent i konferansjer.

Bilety 24