Wydarzenie

Patronowi Ignacemu Janowi Paderewskiemu na 145. urodziny

2005-11-06
filharmonia

06.11.05 (niedz.)

Wykonawca:

recital fortepianowy
YINGDI SUN (Chiny)
laureat I nagrody VII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. F. Liszta w Utrechcie

Repertuar:

Mozart
Recital pianisty sfinansowany przez
Urząd Miasta Bydgoszczy
– Sonata C-dur KV 330
Paderewski – Menuet G-dur
Schumann-Liszt – Dedykacja
Liszt

  • I Walc Mefisto
  • 2 Ballada h-moll
  • 104 Sonet Petrarki
  • 2 Rapsodia węgierska

Rocznicę urodzin Patrona naszej Filharmonii świętować będziemy przy muzyce fortepianowej w interpretacji młodego, 25-letniego wirtuoza klawiatury z dalekich Chin. Yingdi Sun urodził się w Szanghaju, gdzie do dziś studiuje. Niezwykle utalentowany, jako cudowne dziecko zbierał nagrody od najmłodszych lat, jest także stypendystą Yamahy. Jego niewątpliwie ostatnim, największym sukcesem stało się zwycięstwo w VII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Liszta w Utrechcie (Konkurs współpracuje z Towarzystwem Muzycznym im. Paderewskiego w Bydgoszczy). Ów tryumf otworzył bowiem przed nim drzwi najbardziej renomowanych sal koncertowych świata; to nader ważne w swej karierze tournée rozpoczął w bieżącym roku w krajach europejskich, a zakończy w 2007 występami w Indonezji, Chinach i Stanach Zjednoczonych.

Kunsztowna gra, nadzwyczajne umiejętności techniczne, błyskotliwe, ujmujące młodością kreacje Yingdi Suna szturmem zdobywają międzynarodowe audytorium oraz przynoszą mu świetne opinie autorytarnej i surowej z reguły krytyki.

Zapowiadamy więc wieczór pełen muzycznych wrażeń, a na dodatek miły prezent dla naszych Melomanów od Włodarzy Miasta, czyli bilet na recital w cenie tylko 5 zł.

Bilety 24