Wydarzenie

Pełna miska na zimę

2008-12-14
filharmonia

14.12.08 (niedz.)

Wykonawcy:

Orkiestra Salonowa Junior PiK
Mirosław Żyta
 dyrygent
Urszula Guźlecka prowadzenie

Repertuar:

najpiękniejsze przeboje XX wieku

Koncert na rzecz zwierząt w najbiedniejszym schronisku regionu – w Rozwarzynie koło Nakła

Pies

Niechaj muzyka otworzy nasze serca!

Tradycyjnie, przed Świętami Bożego Narodzenia, Filharmonia Pomorska włącza się w akcje niesienia pomocy porzuconym przez ludzi, schorowanym zwierzętom. W tym roku chcemy wesprzeć schronisko dla zwierząt w Rozwarzynie k. Nakła, które jest najbiedniejszym schroniskiem w naszym regionie. Przebywa w nim obecnie 148 psów. Zwierzęta utrzymywane są wyłącznie z dobrowolnych darowizn finansowych i rzeczowych, bowiem schronisko nie otrzymuje żadnych dotacji z gminy. Wszelkie prace związane z prowadzeniem schroniska wykonywane są społecznie, nieodpłatnie. Zwierzętami opiekuje się jeden opłacany pracownik i wolontariusze.
Przebywające tam psy mają zapewniony byt do końca swoich dni.

W Rozwarzynie nie usypia się psów z uwagi na przepełnienie czy z powodu braku ich szans na adopcję, bowiem większość z nich takiej szansy nie ma. Z pewnością i tym razem znajdzie się wiele osób, które przybędą do Filharmonii na ten szczególny koncert, aby okazać serce i przyczynić się do uratowania i polepszenia losu tych biednych, chorych zwierzątek, które są tak oddane, cierpliwe, okazujące swoje przywiązanie i miłość. Tak wiele możemy się od nich nauczyć. W polską tradycję wpisało się przekonanie, że podczas wigilijnej nocy mogą do nas przemówić ludzkim głosem. Bądźmy na tyle wrażliwi, aby usłyszeć, co chciałyby nam powiedzieć nie tylko wtedy – o sobie, o nas, o świecie, który nie zawsze jest dla nich przyjaznym miejscem.

„Popatrz na psa uwiązanego przed sklepem
o swym panu myśli
i rwie się do niego
na dwóch łapach czeka
pan dla niego podwórzem łąką lasem domem
oczami za nim biegnie i tęskni ogonem
pocałuj go w łapę, bo uczy jak na Boga czekać”

Ks. Jan Twardowski

Przed koncertem (w holu kasowym) będzie zbierana karma dla zwierząt, a w przerwie odbędzie się kwesta. Dochód z koncertu i kwesty przekazany zostanie na potrzeby Schroniska w Rozwarzynie.

Schronisko dla zwierząt w Rozwarzynie
Powszechna Kasa Oszczędności BP S.A. I o/Nakło nad Notecią
84 1020 1462 0000 7402 0129 6599
www.schroniskorozwarzyn.republika.pl

Cena biletów: 10zł

Bilety 24