Wydarzenie

Poranek niedzielny z muzyką

2009-12-06
Filharmonia

06.12.09 (niedz.)

Wykonawcy:

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej
Sławomir Chrzanowski dyrygent
Maria Meyer śpiew
Wiesława Ronowska fortepian

Repertuar:

Chopin – Polonez fis-moll op. 44
 przeboje muzyki filmowej oraz lat trzydziestych XX wieku

cukiernia Adam Sowa

Zgodnie z kilkuletnią już tradycją, po koncercie Cukiernia Adama Sowy, znana ze swych znakomitych wyrobów, zaprasza wszystkich słuchaczy koncertu do foyer na poczęstunek.

Meyer

Niepowtarzalny, cudowny klimat Świąt Bożego Narodzenia zapowiada nam zawsze Dzień Świętego Mikołaja. I ten sympatyczny, niedzielny koncert Filharmonia dedykuje wszystkim: i starszym, i młodszym, i solenizantom: Barbarze i Mikołajowi, po prostu całym rodzinom. Z racji obwołania roku 2010 Rokiem Chopina, program rozpocznie Polonez fis-moll, który usłyszymy w interpretacji Wiesławy Ronowskiej, która ukończyła warszawską Akademię, po czym studia kontynuowała w Konserwatorium Moskiewskim i Akademii Muzycznej w Pradze. Wyróżniona wieloma odznaczeniami i nagrodami, zdobyła także laury konkursowe, m.in. III Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Paryżu. Wiele koncertuje w Polsce, krajach Europy i Ameryki Południowej, dokonała nagrań m.in. dla radia polskiego, francuskiego, chilijskiego, firmy POLmusik, telewizji polskiej i rosyjskiej. W bydgoskiej Uczelni Muzycznej uzyskała kolejno wszystkie stopnie naukowe i jest obecnie profesorem tytularnym klasy fortepianu.

Wokalistką koncertu będzie Maria Meyer uznawana za najwybitniejszą polską aktorkę musicalową. Anna Bugajska w Gazecie Wyborczej pisała o artystce: (…) opowiada o uczuciach – tych najpiękniejszych, przerażających i codziennych, kreśląc za ich pomocą cały pogmatwany świat. Maria Meyer posługuje się głosem jak instrumentem, na którym potrafi wygrać najdrobniejsze emocje (…) Aktorka równie świetnie czuje się w piosenkach dramatycznych, jak i w dowcipnych parodiach arii operowych. (…)

Orkiestrę poprowadzi Sławomir Chrzanowski, dyrektor naczelny i artystyczny Filharmonii Zabrzańskiej. Cukiernia Adama Sowy, której znak firmowy jest już znany nie tylko w Regionie czy w kraju, a jej wyroby to istne delicje, cieszące najbardziej wybredne podniebienia – po koncercie zaprasza do foyer na słodki poczęstunek.

Pan Adam Sowa odpowiedział na apel Pani Dyrektor Eleonory Harendarskiej i specjalnie z okazji Roku Chopina powstał TORT CHOPIN, i słuchacze tego koncertu będę mogli wziąć udział w jego degustacji.

A tak prezentował się TORT CHOPIN

Tort
Bilety 24