Wydarzenie

Poranek symfoniczny

2007-12-09
filharmonia

09.12.07 (niedz.)

Wykonawcy:

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej
Jan Walczyński
 dyrygent
Vadim Brodski skrzypce
Zdzisław Pruss prowadzenie

Repertuar:

ulubione melodie ze słynnych filmów, m. in.:
Siedmiu wspaniałych, Bonanza, Ojciec chrzestny,
Dawno temu w Ameryce, Mona Lisa, Love Story

Brodski
sowa_nowe

Zgodnie z kilkuletnią już tradycją po koncercie Cukiernia Adama Sowy, znana ze swych znakomitych wyrobów, zaprasza wszystkich słuchaczy do foyer na poczęstunek.

Polecamy gorąco ten niedzielny koncert – bowiem program w aranżacji i pod dyrekcją Jana Walczyńskiego gwarantuje, jak zawsze, doskonały nastrój, zaś Vadim Brodski, zaprezentuje swoje niepowtarzalne, mistrzowskie interpretacje znanych przebojów, jak M. Legranda, “How Do You Keep The Music Playing” (Best Boys) , “Love Story” – F. Lai, “Moon River” (Śniadanie u Tiffany’ego) – H. Manciniego, “Mona Lisa” (Kapitan Carrey) – J. Livingstone’a i R. Evans’a. Vadim Brodski jest jednym z nielicznych skrzypków, który zagrał na słynnym instrumencie Guarneri del Gesu, należącym do Paganiniego. Pochodzi z Kijowa, ale kilku lat temu otrzymał polskie obywatelstwo. Mimo, że mieszka na stałe w Rzymie gości bardzo często w Polsce, gdzie zawsze jego kreacje są entuzjastycznie przyjmowane. Wirtuoz jest laureatem najbardziej cenionych, światowych konkursów, i wybitnym interpretatorem największych dzieł na skrzypce, ale, z natury niezmiernie dowcipny i bardzo otwarty, nie stroni od muzyki popularnej czy jazzowej. Nagrał m.in. płytę The Beatles, wystąpił też jako aktor w komedii filmowej To ja, złodziej Jacka Bromskiego.

Koncert w samo południe poprowadzi znany bydgoski konferansjer, poeta i satyryk Zdzisław Pruss. Z kolei Cukiernia Adama Sowy – której znak firmowy jest bodajże najbardziej znany w Polsce i zagościł także poza jej granicami, a wyroby “od Sowy” to istne delicje, cieszące najbardziej wybredne podniebienia – po koncercie zaprasza do foyer na słodki poczęstunek. To już po raz piąty pan Adam Sowa w tak ujmujący sposób podejmuje kawą i ciastem wszystkich słuchaczy grudniowego, przedświątecznego Poranka Symfonicznego.

ceny biletów:
od 15zł do 28zł

Bilety 24