Wydarzenie

Potyczki na cztery kontrabasy

2013-01-09
filharmonia

09.01.13 (śr.)

Wykonawcy:

Orkiestra Kameralna Capella Bydgostiensis
José Maria Florêncio dyrygent
Jan Kotula kontrabas
Grzegorz Wieczorek kontrabas
Adam Bogacki kontrabas
Joanna Krempeć-Kaczor kontrabas

Repertuar:

A.Carlos Gomes – Burrico de pau
Bottesini
– Fantazja „Lunatyczka” (na motywach opery V. Belliniego)
Kusewicki
– Koncert kontrabasowy fis-moll
Bottesini – Duet na dwa kontrabasy „Passione Amorosa”
Holst
– Suita św. Pawła

Bilety:

Bilety do nabycia na: www.ebilet.pl
w Księgarni UMK (ul. Reja 25) w Toruniu
oraz w kasie biletowej FP

Kontrabas nieczęsto występuje w roli instrumentu solowego, a w tym koncercie główne partie zagrają aż cztery. Gościć będziemy następujących mistrzów kontrabasu:

Jan Kotula. Ukończył z wyróżnieniem AM w Katowicach, gdzie obecnie prowadzi klasę kontrabasu. Od 1997 pracuje z NOSPR-em, od 2002 jako I kontrabasista. Laureat konkursów kontrabasowych w Poznaniu i Markneukirchen;

Grzegorz Wieczorek, profesor Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie kontrabasu. Pierwszy kontrabasista Filharmonii im. A. Rubinsteina w Łodzi.

Adam Bogacki, absolwent warszawskiej uczelni jest laureatem wielu ogólnopolskich konkursów kontrabasowych i kameralnych, a także zdobywcą pierwszego wyróżnienia w konkursie im. V.Bucchiego w Rzymie. Od 1993 – I kontrabasista Polskiej Orkiestry Radiowej, jest także adiunktem Akademii Muzycznej w Warszawie.

Joanna Krempeć-Kaczor. Jest laureatką kilku konkursów w Polsce, zdobyła również I nagrodę w X Międzynarodowym Konkursie Kontrabasowym im. F. Gregory w Kromĕriž (Czechy). Ukończyła Akademię Muzyczną w Bydgoszczy, w której obecnie pracuje na stanowisku adiunkta. Jest również muzykiem-solistą Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Pomorskiej.

florencio2
Bilety 24