Wydarzenie

Requiem dla Smoleńska

2011-03-11
filharmonia

11.03.11 (pt.)

Wykonawcy:

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej
Chór Singakademie Frankfurt (Oder)
Kameralny Chór Adoramus ze Słubic
Rudolf Tiersch dyrygent
Catherine Cangiano sopran
Friederike Meinel mezzosopran
Daniel Sans tenor
Thomas Peter bas

Repertuar:

Verdi – Requiem

Bilety:

Sprzedaż internetowa biletów na koncert: www.ebilet.pl
Koncert zostanie powtórzony w dniu 13 marca 2011o godz. 17 w Konzerthalle C. Ph. E. Bach we Frankfurcie nad Odrą

Pod patronatem Piotra Całbeckiego
Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego 

W związku z ogólnopolskimi obchodami pierwszej Rocznicy Tragedii Smoleńskiej Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy zaplanowała dwa nadzwyczajne, uroczyste koncerty pod patronatem pana Piotra Całbeckiego Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. 

Pierwszy koncert to REQUIEM DLA SMOLEŃSKA. Na podium dyrygenckim stanie Rudolf Tiersch, na co dzień szef zaprzyjaźnionego z FP Chóru z Frankfurtu, zaś partie solowe wykonają uznani niemieccy soliści: Catherine Cangiano – sopran, Friederike Meinel – mezzosopran, Daniel Sans – tenor oraz  Thomas Peter – bas.

W tym doborowym, monumentalnym składzie wykonawców wykonane zostanie Requiem G. Verdiego, arcydzieło, które – porównywane kunsztem do Requiem Mozarta – uważane jest za szczyt, jaki osiągnęła msza żałobna w dziejach muzyki. Stanowi syntezę włoskiego stylu operowego i muzyki religijnej – dzieło pełne ekspresji i nieodpartego piękna niezmiennie wzrusza do głębi kolejne pokolenia słuchaczy.

W ramach 15-letniej współpracy bydgoskiej Filharmonii z Chórem Singakademie z Frankfurtu i jego szefem Rudolfem Tierschem Orkiestra Symfoniczna została zaproszona do powtórnego wykonania Verdiowskiego Requiem w dniu 13 marca 2011 o godz. 19.30 w Bach Konzerthalle we Frankfurcie nad Odrą.

Drugi koncert W ROCZNICĘ TRAGEDII SMOLEŃSKIEJ I KATYŃSKIEJ odbędzie się w sobotę, 9 kwietnia 2011 o godz. 19.

Bilety 24