Wydarzenie

Rosyjskie perły operowe

2010-08-20
Filharmonia

20.08.10 (pt.)

Wykonawcy:

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej
Wiktor Bobkow dyrygent
(Narodowy Artysta Rosji)
Victoria Vatutina sopran
(solistka Opery Nova w Bydgoszczy)
Nikołaj Gorłow baryton
(Zasłużony Artysta Rosji)
Urszula Guźlecka słowo

Repertuar:

Uwertury i arie z oper:
Glinka „Rusłan i Ludmiła”, Czajkowski „Eugeniusz Oniegin”, Borodin „Kniaź Igor”, Rimski-Korsakow „Carska narzeczona” oraz
Glinka – Walc-Fantazja
Czajkowski – Polonez z opery „Eugeniusz Oniegin”
Swiridow – muzyczne ilustracje do opowiadania A. Puszkina „Zamieć”

Bilety:

Sprzedaż internetowa biletów na koncert: www.ebilet.pl

Vatutina

W sierpniowy wieczór zapraszamy do Filharmonii na symfoniczny koncert w całości wypełniony rosyjską muzyką operową, która z pewnością jest balsamem dla duszy. Cechuje ją bowiem duży ładunek emocjonalny i romantyczny charakter. Do wykonania, wspólnie z naszą Orkiestrą Symfoniczną, najpiękniejszych fragmentów oper wielkich kompozytorów rosyjskich zaprosiliśmy artystów zza wschodniej granicy. Orkiestrę Symfoniczną poprowadzi wybitny dyrygent Wiktor Bobkow – Narodowy Artysta Rosji. Ukończył studia  w największej rosyjskiej „kuźni talentów”, czyli w Moskiewskim Konserwatorium im. Czajkowskiego na Wydziale Dyrygentury. Od 2004  jest dyrektorem  Filharmonii w Kaliningradzie. Partie solowe wykonają  znakomici śpiewacy, którzy z pewnością najlepiej czują i rozumieją muzykę rosyjską.: Victoria Vatutina (sopran) i Nikołaj Gorłow (baryton). Viktoria Vatutina jest znana naszej publiczność, gdyż od września 2007 jest  solistką Opery Nova w Bydgoszczy. Urodziła się w Kijowie na Ukrainie. W 2005 ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną i Studia aktorskie przy Teatrze Kurbasa we Lwowie. W 2004 otrzymała Grand Prix w konkursie wokalnym „Sztuka XX wieku” w Kijowie. W latach 2005–2007 była solistką Opery Wrocławskiej.

Baryton, Nikołaj Gorłow został także uhonorowany tytułem Zasłużony Artysta Rosji. Jest absolwentem Konserwatorium w Leningradzie, od 1984  śpiewak solista Filharmonii w Kaliningradzie. Koncertował w Polsce, Niemczech i Szwecji. W swoim  szerokim  repertuarze posiada arie z oper i operetek,  pieśni dawne i pieśni ludowe. Soliści swoje walory głosowe przedstawią nam w ariach z takich oper, jak „Ivan Suzanin” Glinki, „Carska narzeczona” Rimskiego-Korsakowa czy „Eugeniusz Oniegin” Czajkowskiego. Z pewnością ten koncert będzie pokrzepieniem serca każdego melomana. 

Bilety 24