Wydarzenie

Święto województwa

filharmonia

07.06.15 (niedz.)

Sylwetka mężczyzny, trzymającego w dłoniach klarnet

Wykonawcy:

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej
Adam Klocek dyrygent
Zespół VOŁOSI

Repertuar:

Brahms – Tańce węgierskie
Dvořák
– Tańce słowiańskie
oraz autorskie utwory zespołu VOŁOSI z najnowszej płyty „Nomadism”

Bilety:

Bilety do nabycia na www.ebilet.pl, w kasie biletowej FP
oraz urlopy.pl ul. Magnuszewska 6, Bydgoszcz
tel. 52 320 52 29; e-mail: bydgoszcz@urlopy.pl

Pod patronatem Piotra Całbeckiego Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego

KONCERT Z NIANIĄ

Na czas trwania koncertu będzie można zostawić dzieci pod opieką wykwalifikowanych animatorów z UKW. Prosimy o zgłoszenia najpóźniej jeden dzień przed koncertem. Bezpłatne wejściówki dla dzieci będą do odbioru w kasie biletowej FP.

Drzwi otwarte od godz. 17

  • zwiedzanie gmachu z przewodnikiem
  • zabawy, konkursy dla dzieci i wiele innych atrakcji

Zapraszamy! Chętne osoby prosimy o kontakt tel. 52 321 07 56

Symfonicy, instrumentaliści muzyki tradycyjnej – górale z Beskidu Śląskiego – i klasycznej pod przewodnictwem Adama Klocka (kompozytor i pedagog; wiolonczelista, od 2006 dyrektor Filharmonii Kaliskiej) przedstawią niebanalny i pod każdym względem atrakcyjny projekt muzyczny. W programie świątecznego koncertu zabrzmią wspólne wykonania orkiestry i Vołosów w ulubionym powszechnie repertuarze, czyli Brahmsowskie ogniste Tańce węgierskie oraz Dvořáka Tańce słowiańskie – przebogate w piękne melodie i rytmy. Melomani będą mieli także jedyną okazję usłyszeć na żywo utwory z najnowszej, drugiej płyty kwintetu pt. Nomadism, której premiera odbyła się 15 maja br. w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. Zespół VOŁOSI wyznacza zupełnie nową jakość na europejskiej scenie muzycznej. Pojawił się na Festiwalu Nowa Tradycja 2010 i zdobył tam wszystkie nagrody regulaminowe i pozaregulaminowe. W 2011 potwierdził swój sukces, otrzymując Grand Prix dla najlepszego utworu world music w Europie w konkursie organizowanym przez Europejską Unię Nadawców EBU. W 2012 pierwsza płyta zespołu znalazła się w specjalnej selekcji TOP 20 World Charts Europe. Muzyka Karpat w ich kreacji jest żywa, aktualna, ale nie zrywa połączenia z tradycją. Vołosi grają muzykę, która jednoczy wiele stylów – od kameralistyki i muzyki współczesnej, przez improwizację, jazz po muzykę ludową (www.volosi-band.com).

„Fenomenalnie zgrani, oryginalnie brzmiący i mistrzowscy wykonawczo Vołosi prezentują na swoim drugim albumie muzykę na wskroś nowoczesną – pełną pięknych melodii, szaleńczo improwizowaną, z wyraźnie zarysowanymi korzeniami tkwiącymi w muzyce Beskidu Śląskiego”.

Bilety 24