Wydarzenie

Walentynkowa gala tenorów

filharmonia

18.02.22 (pt.) godz. 19.00

Wykonawcy:

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej
Sławomir Chrzanowski dyrygent
Łukasz Załęski tenor
Sławomir Naborczyk tenor
Aleksander Kruczek tenor

Repertuar:

arie z oper Pucciniego i Moniuszki, operetek Lehára i Straussa oraz pieśni neapolitańskie

W związku z nowymi obostrzeniami pandemicznymi, przed wejściem na koncert bileterzy będą prosić Państwa o dobrowolne okazanie certyfikatu szczepień przeciw COVID19.

Koncert Walentynkowy, zgodnie z przesłaniem wypełniony zostanie programem pełnym uczuciowości, miłym dla serca i ucha. Wybrzmią arię z najsłynniejszych oper i operetek oraz uwielbiane przez wszystkich pieśni neapolitańskie (O sole mio, Funiculi-funicula, Santa Lucia), popularyzowane niegdyś przez najsłynniejszych tenorów, takich jak Enrico Caruso i Luciano Pavarotti.

Przewodnikami po krainie włoskiego słońca i romantycznych pieśni będą trzej tenorzy:

Łukasz Załęski (zmiana za Tadeusza Szlenkiera) –  występował m.in. jako Edgardo w Łucji z Lammermooru Donizettiego w Operze Śląskiej w Bytomiu, Faust w Potępieniu Fausta Berlioza w Operze Nova, Damazy w Strasznym dworze Moniuszki w łódzkim Teatrze Wielkim, a także jako Ruodi w Wilhelmie Tellu Rossiniego, Nemorino w Napoju miłosnym Donizettiego i Alfredo w Traviacie Verdiego. Zdobywca dwóch nagród podczas XV Wielkiego Turnieju Tenorów w Szczecinie.

Sławomir Naborczyk, uczestnik Programu Kształcenia Młodych Talentów Akademii Operowej w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej. Współpracuje z Operą Śląską i Filharmonią Zabrzańską oraz zespołem Musica Viva. Laureat wielu prestiżowych konkursów wokalnych.

Aleksander Kruczek solista na estradach wielu oper i teatrów, m.in. Teatru Muzycznego w Gliwicach, Teatru Wielkiego w Łodzi, Teatru Wielkiego – Opery Narodowej. Laureat wielu nagród w konkursach
w kraju i za granicą.

Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Pomorskiej poprowadzi Sławomir Chrzanowski, dyrektor artystyczny Filharmonii Zabrzańskiej. Współpracuje z większością polskich orkiestr symfonicznych i kameralnych. Znany nie tylko ze wspaniałego kunsztu dyrygenckiego, ale również dobrego kontaktu z publicznością.

Bilety 24