Wydarzenie

Z cyklu „Wielcy artyści w filharmonii”

filharmonia

17.04.15 (pt.)

Sylwetka mężczyzny, trzymającego w dłoniach klarnet

Wykonawcy:

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej
Maestro Jerzy Maksymiuk
 dyrygent
Szymon Nehring
fortepian – laureat I nagrody X Międzynarodowego Konkursu Młodych Pianistów „Arthur Rubinstein in memoriam”, Bydgoszcz 2014
Maksymiuk – Dedykacje na orkiestrę smyczkową (2013)
Rachmaninow – II Koncert fortepianowy c-moll
Sibelius – II Symfonia D-dur op. 43

Repertuar:

Na czas trwania koncertu będzie można zostawić dzieci pod opieką wykwalifikowanych animatorów z UKW. Prosimy o zgłoszenia najpóźniej jeden dzień przed koncertem. Bezpłatne wejściówki dla dzieci będą do odbioru w kasie biletowej FP.

Bilety:

Bilety do nabycia na www.ebilet.pl
w kasie biletowej FP oraz w kasie Biura Podróży urlopy.pl
przy ul. Magnuszewskiej 6 w Bydgoszczy

(KONCERT Z NIANIĄ)

Szanowni Państwo,
z wielką przykrością informujemy, że Maestro Jerzy Maksymiuk, z uwagi na nagłą chorobę, nie zadyryguje dzisiejszym koncertem. Żałujemy, że Maestro nie będzie z nami i życzymy serdecznie powrotu do zdrowia z nadzieją, ze niedługo będziemy mogli przywitać Maestro ponownie na naszej estradzie. W związku z tym Orkiestrę Symfoniczną poprowadzi pan Jakub Chrenowicz, któremu bardzo dziękujemy za pomoc.

Na estradzie przywitamy serdecznie Maestro Jerzego Maksymiuka, który po raz kolejny wystąpi u nas w roli i dyrygenta i kompozytora, gdyż koncert rozpocznie utwór jego autorstwa pt. Dedykacje na orkiestrę smyczkową (2013). Następnie usłyszymy II Koncert fortepianowy Siergieja Rachmaninowa w interpretacji Szymona Nehringa. 20-letni pianista pochodzi z Krakowa, jest studentem III roku bydgoskiej Akademii Muzycznej w klasie Stefana Wojtasa, w 2014 wygrał bydgoski X Międzynarodowy Konkurs Młodych Pianistów „Arthur Rubinstein in memoriam”. „Ma dopiero 19 lat, a gra jak prawdziwy wirtuoz. Zachwycał od pierwszych przesłuchań konkursowych. Podobnie było podczas finałów. Publiczności tak spodobała się jego interpretacja koncertu Rachmaninowa, że wywoływała go na estradę kilka razy” – mówiła Joanna Derenda, rzecznik Konkursu. Filharmonia bydgoska uhonorowała laureata udziałem w koncercie pod batutą mistrza Maksymiuka. Po przerwie zaprezentowana zostanie II Symfonia D-dur Jeana Sibeliusa, twórcy narodowego stylu w muzyce fińskiej. Utwór, zaliczany do najwybitniejszych i najokazalszych w twórczości kompozytora bywa nazywany znamiennym tytułem „Symfonia niepodległości”.

Maksymiuk_zdjecia_Wolkowa_020
Jakub_Chrenowicz_fot._Justyna_Andrzejewska

Symfonicy zagrają pod batutą 29-letniego Jakuba Chrenowicza, który postrzegany jest jako jeden z najzdolniejszych i najciekawszych dyrygentów młodej generacji.

Szymon_Nehring_akt
Bilety 24