Wydarzenie

Z cyklu „Wielcy artyści w filharmonii”

filharmonia

30.05.14 (pt.)

Sylwetka mężczyzny, trzymającego w dłoniach klarnet

Wykonawcy:

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej
Jerzy Maksymiuk, dyrygent
Jakub Jakowicz, skrzypce

Repertuar:

Copland – Fanfara dla zwykłego człowieka
Bruch – I Koncert skrzypcowy g-moll op. 26
Debussy – Popołudnie fauna
Strawiński – Suita „Ognisty ptak”

Bilety:

Bilety do nabycia na www.ebilet.pl
oraz w kasie biletowej FP

Maj w Filharmonii zakończy silny akcent, ponieważ zawitają do nas wielcy artyści i będziemy mieli okazję podziwiać ich wielkie kreacje. Maestro Jerzy Maksymiuk to niezwykle ważna, charyzmatyczna i barwna postać w polskim życiu muzycznym. Dla wielu jest symbolem prawdziwego, niezależnego artysty, z którego dorobku czerpać będą następne pokolenia utalentowanych muzyków. Posiada genialne wizjonerstwo muzyczne, niezmiennie dąży do perfekcji wykonawczej, po prostu – każdy koncert z udziałem Maestro jest wydarzeniem.

Solista koncertu Jakub Jakowicz, syn nestora i mistrza polskiej wiolinistyki, znakomitego pedagoga Krzysztofa Jakowicza, w jednym z wywiadów tak powiedział o swojej pasji do gry na skrzypcach: Czuję. Dlatego gram. Wydaje mi się, że moją siłą jest ekspresja. Jedni muzycy grają bardziej głową, inni sercem. Najlepiej jest, jeśli gra się mądrze sercem. Wtedy można osiągnąć sukces. Międzynarodowe uznanie przyniosły obecnie 33-letniemu skrzypkowi pierwsze laury prestiżowych konkursów (m.in. Francja, Japonia, Słowacja), udział w znaczących europejskich festiwalach, ale przede wszystkim zachwycające interpretacje, wciąż świeże i młodzieńcze. Koncertuje od 11 roku życia. Występował z wszystkimi czołowymi polskimi orkiestrami. Jego wielki debiut miał miejsce 20 lat temu, kiedy wykonał Koncert D-dur Czajkowskiego z orkiestrami w Krakowie, Szczecinie i Bydgoszczy.

Tym razem zostaną usatysfakcjonowani miłośnicy romantycznego Koncertu na skrzypce Maxa Brucha (1838-1920), dzieła ponadczasowego, które swym nieodpartym pięknem wciąż zachwyca i wzrusza do głębi. Pozostałą część programu wypełnią kompozycje z listy największych przebojów sal koncertowych świata.

Bilety 24