Wydarzenie

100 lat Niepodległej

filharmonia

20.01.22 (czw.) godz. 19.00

Wykonawcy:

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej
Nikola Kołodziejczyk dyrygent
Iwona Kmiecik sopran
Agnieszka Kiepuszewska alt
Łukasz Lipski tenor
Kacper Malisz skrzypce
Sylwia Świątkowska fidele kolanowe, śpiew
Karolina Matuszkiewicz fidele kolanowe, śpiew
Paulina Krakowian fidele kolanowe, śpiew
Helena Matuszewska fidele kolanowe
Katarzyna Kamer fidele kolanowe
Katarzyna Marcysiak prowadzenie

Repertuar:

Nikola Kołodziejczyk – Symfonia „Powrót do Macierzy” (prawykonanie)

Utwór został napisany na zamówienie Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Piotra Całbeckiego. Składa się z 6 części: Kujawy, Haller, Morze, Kaszuby, Kopernik, Paderewski. Kompozytor wykorzystał ciekawy aparat wykonawczy, wraz z instrumentami orkiestry symfonicznej zabrzmią ludowe instrumenty – fidele kolanowe oraz 3 solowe głosy.

 

W związku z nowymi obostrzeniami pandemicznymi, przed wejściem na koncert bileterzy będą prosić Państwa o dobrowolne okazanie certyfikatu szczepień przeciw COVID19.

Najwybitniejsza współczesna aranżerka i kompozytorka bigbandowa oraz dyrygentka Maria Schneider, zdobywczyni kilku nagród Grammy, napisała o Kołodziejczyku: “Jestem pod głębokim wrażeniem jego muzyki. To muzyka potężna, twórcza, dopracowana w najmniejszych szczegółach, z duszą – dość niezwykła. Jego muzyczne przestrzenie są wspaniałe, a pomysły są bardzo oryginalne. Niesamowity twórca”.

Nikola Kołodziejczyk – kompozytor, aranżer, dyrygent i pianista, jest absolwentem Akademii Muzycznej w Katowicach na kierunkach fortepian jazzowy oraz kompozycja i aranżacja. Koncertuje jako dyrygent i pianista. Jego muzyka była wykonywana i zamawiana przez instytucje kultury na całym świecie. Zdobywca wielu nagród, między innymi dwóch Fryderyków — Jazzowy Debiut Roku 2015 za suitę na orkiestrę jazzową „Chord Nation” i Jazzowy Album Roku 2016 za suitę „Barok Progresywny” z udziałem instrumentów ludowych, historycznych oraz improwizatorów.

Bilety 24